STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. ŁUKASZ NIZIO W ŁAGIEWNIKACH: ABY NIGDY NIE ZABRAKŁO CZYTELNYCH GŁOSICIELI JEZUSA

Ks. Łukasz Nizio w Łagiewnikach: Aby nigdy nie zabrakło czytelnych głosicieli Jezusa

W środowy poranek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Łukasz Nizio, duszpasterz środowisk sportowych w Archidiecezji Krakowskiej otoczył modlitwą całe środowisko sportowe: zawodników, trenerów, działaczy, kluby i związki sportowe, „aby działo się tam dobro”.

Ks. Łukasz Nizio w Łagiewnikach: Aby nigdy nie zabrakło czytelnych głosicieli Jezusa

W homilii ks. Nizio wskazał na przykład św. Pawła, który przekazał swoim następcom swój duchowy testament, mówiąc im: „czuwajcie nad tym Kościołem, w którym Duch Święty ustanowił was biskupami. Czuwajcie nad tym stadem, które zostało nabyte cenną krwią Chrystusa”.

– Dzisiaj świat także potrzebuje autentycznych świadków zmartwychwstałego Pana. Tych, którzy będą trwali w Jego imieniu. Tych, którzy będą uświęceni w prawdzie. Tych, którzy nie będą się bali przeciwstawić temu wszystkiemu co proponuje nam dzisiejszy świat – powiedział.

Kaznodzieja wskazał również na innych świadków zmartwychwstałego Pana, którzy dają nam przykład jak Go naśladować, jak za Nim iść. – Patrzymy chociażby na św. Siostrę Faustynę, apostołkę Bożego Miłosierdzia, która w swoim życiu wiele przeszła niedogodności, trudów, nawet odrzucenia – można by powiedzieć – przez swoje zgromadzenie, ale mimo wszystko została przy Chrystusie. Została blisko tego Serca, z którego czerpała siłę do głoszenia prawdy. Patrzymy na Jana Pawła II, świadka Miłosierdzia. Tego, który całym swoim życiem potwierdził, jak być blisko Pana Boga. I można powiedzieć, że kiedy on odchodził, tak jak odchodził św. Paweł z Kościoła efeskiego, tłumy płakały i rzucały mu się na szyję – mówił i dodawał: – Patrzymy na wielu świadków w różnych dziedzinach naszego codziennego, społecznego życia. Także na ludzi sportu. Patrzymy na tych, którzy stając na arenach sportowych, na boiskach i w kuluarach, dają czytelne świadectwo o Jezusie Chrystusie i nie boją się stawać po stronie prawdy. Patrzymy na nauczycieli, wychowawców, ludzi mediów, ludzi polityki. Patrzymy na tych wszystkich ludzi, powiem już w dojrzałym wieku, którzy dają czytelne świadectwo o Jezusie Chrystusie i innym przekazują ważne słowa przesłania, by zostały one na następne pokolenia.

Kończąc homilię ks. Nizio powiedział: – Dzisiaj modlimy się, w czasie tej Najświętszej Ofiary, aby nigdy nie zabrakło czytelnych głosicieli Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Aby nigdy nie zabrakło tych, którzy będą opowiadać się po stronie prawdy, po stronie samego Jezusa Chrystusa, który jak mówił, On jest Prawdą. Niech przykład świętych, niech osoba św. Pawła, św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła i wielu innych świadków Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, umacnia nas, abyśmy byli odważnymi świadkami, abyśmy byli też radosnym dawcami Bożego Miłosierdzia wszędzie tam, gdzie posyła nas Pan.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
ZOBACZ TAKŻE