STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. PIOTR FĄFROWICZ PODCZAS MSZY ŚW. ZA DUSZĘ KS. PIOTRA ROMANOWSKIEGO: ODCHODZI OD NAS KAPŁAN, KTÓRY CZYNIŁ NASZE ŻYCIE PIĘKNYM

Ks. Piotr Fąfrowicz podczas Mszy św. za duszę ks. Piotra Romanowskiego: Odchodzi od nas kapłan, który czynił nasze życie pięknym

- Ks. Piotr pokazał nam kapłanom, jak bez egzaltacji i rozgłosu przyjąć krzyż. Był zawsze gotowy do służby, nigdy nie odmówił pomocy – mówił ks. Piotr Fąfrowicz podczas Mszy św. za duszę ks. Piotra Romanowskiego.

Ks. Piotr Fąfrowicz podczas Mszy św. za duszę ks. Piotra Romanowskiego: Odchodzi od nas kapłan, który czynił nasze życie pięknym

12 listopada 2020 r. odszedł do Domu Ojca ks. Piotr Romanowski. Importa, pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, odbyła się 17 listopada w kościele św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu.

W homilii ks. Piotr Fąfrowicz zauważył, że dom jest bardzo ważnym miejscem w życiu człowieka. Jezus zapewnił, że idzie przygotować uczniom mieszkanie w domu Ojca. Słowa Zbawiciela pozwalają wierzyć, że ks. Piotr Romanowski odszedł do Boga, by odziedziczyć wieczne mieszkanie. – Ksiądz Piotr doskonale wiedział, że tylko w jedności z Bogiem można osiągnąć cel naszego ziemskiego pielgrzymowania, którym jest życie wieczne – powiedział ks. Piotr Fąfrowicz. Wskazał, że Bóg chce ukoić i uspokoić serca zmartwionych bliskich. – Odchodzi od nas kapłan, któremu tak wiele zawdzięczamy, i z którym tak dobrze się czuliśmy, który był dla nas bardzo drogi, którego potrzebowaliśmy i którego będzie nam bardzo brakowało – wskazał.

– Jeśli naprawdę go kochaliśmy i kochamy, zachowajmy w sercach i wspominajmy jego postać. Ks. Piotr żył wypełniając wolę Bożą. Pokazał nam kapłanom, jak bez egzaltacji i rozgłosu przyjąć krzyż. Był zawsze gotowy do służby, nigdy nie odmówił pomocy. Czasem szedł i pracował wbrew rozsądkowi, wbrew zdrowiu, ale zawsze gotowy poświęcić swój czas drugiemu. Tak jak pragnąłby tego ks. Piotr, żyjmy pięknie i zmieniajmy ten świat dobrocią, życzliwością i uczciwością – powiedział ks. Piotr Fąfrowicz. – Odchodzi od nas ks. Piotr, kapłan, który czynił nasze życie pięknym. Kolega, w obecności którego tak dobrze się czuliśmy, którego potrzebowaliśmy i nadal potrzebujemy – dodał, a na zakończenie przypomniał swoją ostatnią rozmowę z ks. Piotrem, w której  chory nie skarżył się na swój los.

Pogrzeb ks. Piotra Romanowskiego odbędzie się w środę, 18 listopada, o godz. 14.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE