STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. PIOTR FĄFROWICZ PODCZAS MSZY ŚW. ZA DUSZĘ KS. PIOTRA ROMANOWSKIEGO: ODCHODZI OD NAS KAPŁAN, KTÓRY CZYNIŁ NASZE ŻYCIE PIĘKNYM

Ks. Piotr Fąfrowicz podczas Mszy św. za duszę ks. Piotra Romanowskiego: Odchodzi od nas kapłan, który czynił nasze życie pięknym

- Ks. Piotr pokazał nam kapłanom, jak bez egzaltacji i rozgłosu przyjąć krzyż. Był zawsze gotowy do służby, nigdy nie odmówił pomocy – mówił ks. Piotr Fąfrowicz podczas Mszy św. za duszę ks. Piotra Romanowskiego.

12 listopada 2020 r. odszedł do Domu Ojca ks. Piotr Romanowski. Importa, pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, odbyła się 17 listopada w kościele św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu.

W homilii ks. Piotr Fąfrowicz zauważył, że dom jest bardzo ważnym miejscem w życiu człowieka. Jezus zapewnił, że idzie przygotować uczniom mieszkanie w domu Ojca. Słowa Zbawiciela pozwalają wierzyć, że ks. Piotr Romanowski odszedł do Boga, by odziedziczyć wieczne mieszkanie. – Ksiądz Piotr doskonale wiedział, że tylko w jedności z Bogiem można osiągnąć cel naszego ziemskiego pielgrzymowania, którym jest życie wieczne – powiedział ks. Piotr Fąfrowicz. Wskazał, że Bóg chce ukoić i uspokoić serca zmartwionych bliskich. – Odchodzi od nas kapłan, któremu tak wiele zawdzięczamy, i z którym tak dobrze się czuliśmy, który był dla nas bardzo drogi, którego potrzebowaliśmy i którego będzie nam bardzo brakowało – wskazał.

– Jeśli naprawdę go kochaliśmy i kochamy, zachowajmy w sercach i wspominajmy jego postać. Ks. Piotr żył wypełniając wolę Bożą. Pokazał nam kapłanom, jak bez egzaltacji i rozgłosu przyjąć krzyż. Był zawsze gotowy do służby, nigdy nie odmówił pomocy. Czasem szedł i pracował wbrew rozsądkowi, wbrew zdrowiu, ale zawsze gotowy poświęcić swój czas drugiemu. Tak jak pragnąłby tego ks. Piotr, żyjmy pięknie i zmieniajmy ten świat dobrocią, życzliwością i uczciwością – powiedział ks. Piotr Fąfrowicz. – Odchodzi od nas ks. Piotr, kapłan, który czynił nasze życie pięknym. Kolega, w obecności którego tak dobrze się czuliśmy, którego potrzebowaliśmy i nadal potrzebujemy – dodał, a na zakończenie przypomniał swoją ostatnią rozmowę z ks. Piotrem, w której  chory nie skarżył się na swój los.

Pogrzeb ks. Piotra Romanowskiego odbędzie się w środę, 18 listopada, o godz. 14.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej