STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. ZYGMUNT MIZIA. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Zygmunt Mizia. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. ZYGMUNT MIZIA

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz Zygmunt Mizia, kapłan diecezji bielsko–żywieckiej, administrator Parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach, nauczyciel religii i terapeuta od uzależnień. Jest także ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nazywanym przez wielu ratownikiem duszy i ciała. W wolnych chwilach pielgrzymuje oraz jeździ na rowerze. W wywiadzie przedstawia historię swojego powołania do kapłaństwa, dzieli się doświadczeniem pracy z osobami uzależnionymi oraz opowiada o swojej posłudze w górach. Zapraszamy do wsłuchania się w treść tej rozmowy!

CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Życie mamy tylko jedno. Warto zaryzykować i iść pod prąd. Jeśli Cię już męczy płynięcie z prądem, płyń pod prąd. Uważam się za spełnionego człowieka, staram się być dobrym księdzem”.

ZOBACZ TAKŻE