STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MARCIN JAKIMOWICZ: MYŚLMY NA MODLITWIE O BOGU, NIE O SOBIE

Marcin Jakimowicz: myślmy na modlitwie o Bogu, nie o sobie

W środę wieczorem odbył się kolejny odcinek cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. O tym, co robić podczas duchowych kryzysów i w poczuciu, że modlitwa nie przynosi efektu, mówił Marcin Jakimowicz.

Marcin Jakimowicz: myślmy na modlitwie o Bogu, nie o sobie

Podczas transmisji on-line na facebookowym profilu „Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański” zauważył on, że modlitwa nie musi przynosić zawsze owoców i nie wolno jej traktować jak automatu z napojami. – Wrzucam monetę i od razu coś otrzymuję. To tak nie działa. Modlitwa nie jest po coś – mówił.

Jak dodał trzeba nauczyć się na modlitwie myśleć o Bogu, a nie tylko o sobie. – Przypomnijmy sobie jak Jezus prosił apostołów o czuwanie z Nim w Ogrójcu. Spotykajmy się z Bogiem bezinteresownie – nie bójcie się „stracić” z Nim czasu i tylko przy Nim posiedzieć. I powiedzieć Mu, że jesteście dla Niego teraz, że jeśli zechce wam coś dać to dobrze, jeśli nie, to też dobrze – tłumaczył.

Jakimowicz wspomniał też sytuację, kiedy jego kolega nie chciał podjąć posługi modlitwy wstawienniczej, bo nie czuł się do niej przygotowany. I nawet argumenty, że chrzest i bierzmowanie dało mu „100% darów Ducha Świętego”, nie przekonały go do końca.

– Jednak podczas modlitwy nad pewnym mężczyzną, Tomek zobaczył w głowie obraz dwójki dzieci, które machają z nieba. Okazało się, że ów mężczyzna przyszedł dlatego, że jego żona dwukrotnie poroniła i żyli w niepewności czy ich dzieci są w niebie. I to zobaczył ten Tomek, którzy wzbraniał się, mówiąc, że nie ma żadnych wyjątkowych charyzmatów. Tak właśnie wyglądają mocarze ducha, choć 5 minut wcześniej mówią, że się nie nadają – opisał.

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego” zachęcił także wszystkich, by byli na modlitwie wytrwali. – Przychodzi w naszej wierze często czas „nocy ciemnej”, że wydaje się nam, że Bóg nie słyszy naszego wołania. Ale tak nie jest. Bóg odpowie na pewno. Może nie od razu i nie tak, jakbyśmy chcieli, ale zawsze odpowie. Ja nawet niekiedy dziękuję Mu po czasie, że nie wysłuchał niektórych moich wcześniejszych próśb – przyznał prelegent.

#TenWKtórym to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, który organizują dwie krakowskie księgarnie chrześcijańskie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa nam życie.

Do tej pory gośćmi cyklu byli: o. Łukasz Buksa OFM, który mówił o talentach, Jacek Pulikowski, z którym uczestnicy spotkania odkrywali, czym jest ojcostwo oraz Marta i Marek Babik, którzy tłumaczyli na czym polega prawidłowa komunikacja małżeńska.

 

KAI, luk / Kraków
Fot. Archiwum Marcina Jakimowicza

ZOBACZ TAKŻE