STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MIĘDZYNARODOWY RÓŻANIEC MŁODYCH: PRZYWOŁUJĄC WSTAWIENNICTWA ŚW. JANA PAWŁA II MÓDLMY SIĘ ZA MŁODZIEŻ ŚWIATA

Międzynarodowy Różaniec Młodych: Przywołując wstawiennictwa św. Jana Pawła II módlmy się za młodzież świata

- Za dwa dni będziemy świętować stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Przywołując jego wstawiennictwa, za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny módlmy się razem za młodych całego świata, aby budowali życie na tej Skale, jaką jest sam Chrystus - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Międzynarodowego Różańca Młodych.

Międzynarodowy Różaniec Młodych: Przywołując wstawiennictwa św. Jana Pawła II módlmy się za młodzież świata

16 maja o godz. 17:00 młodzież w pięciu punktach na całym świecie połączyła się symbolicznie w modlitwie różańcowej, by uczcić setną rocznicę kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej i modlić się o ustanie epidemii. W Archidiecezji Krakowskiej różaniec poprowadził metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wraz z przedstawicielami Duszpasterstwa Młodzieży.

W słowie skierowanym do młodych metropolita przypomniał, że w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła. Jako arcybiskup krakowski przyszły papież często modlił się w tym miejscu, przybywał tu jako Ojciec Święty podczas swych pielgrzymek do kraju.

Abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w kaplicy znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, przypominająca o zamachu na życie papieża. Karol Wojtyła od najmłodszych lat czcił Maryję, często przybywał do Kalwarii Zebrzydowskiej i wierzył, że to Matka Boża uchroniła go przed śmiercią. – Drodzy przyjaciele. Za dwa dni będziemy świętować stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Przywołując jego wstawiennictwa, za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny módlmy się razem za młodych całego świata, aby budowali życie na tej Skale, jaką jest sam Chrystus – zakończył metropolita.

Wspólną modlitwę różańcową zainicjowało Sanktuarium św. Gabriela w Isola del Gran Sasso wraz z Pasterzem diecezji Teramo-Atri, biskupem Lorenzo Leuzzi. Wzięli w niej udział także młodzi wraz ze swymi biskupami z Krakowa, Bergamo, miejsca szczególnie doświadczonego epidemią we Włoszech, Nowego Jorku oraz Belo Horizonte w Brazylii. Hasło wydarzenia: „Młodzi z Maryją i św. Gabrielem bohaterami odrodzenia” ukazuje młodzieży, że mogą uczestniczyć czynnie w odrodzeniu religijnym po trudnym czasie epidemii.

IMG_0744

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE