STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA – OSTATNIA STACJA PRZYGOTOWAŃ DO 20-LECIA ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Miej miłosierdzie dla nas i całego świata – ostatnia stacja przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

\W najbliższą niedzielę, 17 lipca, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać ostatnią już stację comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które rozpoczęło się w sierpniu 2021 roku. Towarzyszyło mu hasło „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.
– Cieszymy się, że udało się nam zgromadzić wokół tej inicjatywy tak wiele sanktuariów, parafii, miejsc kultu oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia na całym świecie. Doświadczyliśmy jak wielkie jest Boże Miłosierdzie. Wdzięczni jesteśmy Księdzu Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który przygotowywał comiesięczne rozważania i pomagał nam zgłębić treść zawartą w słowach Aktu zawierzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę niezwykłą nowennę i tworzyli z nami wspólnotę modlitwy, która połączyła kontynenty jak na tabernakulum w łagiewnickiej Bazylice – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 15.20 zostanie poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego dla parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowym Jorku. Po peregrynacji w Stanach Zjednoczonych trafi on wraz z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej do Ugandy, gdzie budowana jest Wioska Dziecięca „Bożego Miłosierdzia”.

W ramach przygotowań do 20-rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w różnych krajach pojawia się wiele cennych inicjatyw. – W czerwcu brałem udział w uroczystościach zawierzenia Czech Bożemu Miłosierdziu. W minioną niedzielę przedstawiciele parafii św. Rocha z Argentyny pielgrzymowali do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w La Emilia, gdzie został poświęcony obraz dla ich świątyni. Zostanie on intronizowany w parafii w czasie sierpniowych uroczystości. Trwają przygotowania do zawierzenia Bożemu Miłosierdziu Chorwacji, które ma być w październiku – wylicza ks. Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomina, że obecnie trwa nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy zarówno tych, którzy uczestniczyli w comiesięcznym przygotowaniu, jak również tych, którzy dołączyli później lub teraz pragną je rozpocząć. Tekst nowenny na poszczególne tygodnie jest dostępny na stronie Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl oraz na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia www.misericordia.eu Materiały zawierają: temat tygodnia, fragment „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, krótkie rozważanie na każdy dzień Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – powtórzenie najważniejszych myśli z wcześniejszych comiesięcznych opracowań oraz tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

– Już dziś serdecznie zapraszam na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i główne obchody 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które odbędą się w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku. Staniemy wtedy przed obliczem Miłosiernego i za św. Janem Pawłem II wypowiemy wspólnie te piękne słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”- mówi ks. Bielas.

Mszy świętej o godz. 10.00 /transmisja w TVP1/ będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Udział w niej potwierdziło już wiele grup z całego świata.

Wszyscy zainteresowani mogą łączyć się z Łagiewnikami w najbliższą niedzielę dzięki transmisji:

  • 15.00 – Godzina Miłosierdzia: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika;
  • 15.20 – Msza święta: w TVMisericordia (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium
ZOBACZ TAKŻE