STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”

“Milion dzieci modli się na różańcu”

18 października dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. Zachęcamy do włączenia się w 16. kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu“.Ogólnoświatowa kampania jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. W zeszłym roku ponad pół miliona dzieci włączyło się we wspólną modlitwę różańcową, w tym prawie 70 tys. w Polsce.

Do udziału w tegorocznej kampanii zaproszone są rodziny z dziećmi, wspólnoty, grupy znajomych, przedszkola, szkoły, parafie, szpitale, domy dziecka i inne placówki.

Szkoła Podstawowa nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie prowadzonej przez siostry nazaretanki już od kilku lat aktywnie włącza się w akcję. – Nasza szkoła liczy 430 uczniów. Do miliona nam daleko, ale ziarno do ziarnka, różaniec do różańca i modlitwa leci do Nieba – mówi s. Katarzyna Jakubiec, dyrektor szkoły. – Udział w tej akcji to po prostu element naszego religijnego wychowania , a także uczenia odpowiedzialności małych ludzi za wielkie sprawy świata – wyjaśnia nazaretanka. Akcję poprzedzają katechezy dotyczące różańca, a do wspólnej modlitwy zapraszani są także rodzice oraz inni pracownicy placówki. W poprzedniej edycji każda klasa otrzymywała jedną tajemnicę różańcową i odmawiała ją na lekcji o godz. 9:00, pozostałymi zaś modlili się nauczyciele lub pracownicy. W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, delegacje klas spotkają się na sali gimnastycznej lub na boisku, a inni uczniowie będą modlić się w salach.

Również w Szkole Podstawowej Sióstr Misjonarek im. Świętej Rodziny w Białymstoku trwają już przygotowania do kolejnej wspólnej modlitwy różańcowej. – Maryja prosi o modlitwę w intencji pokoju, jakże to wielkie szczęście, że to zaproszenie otrzymujemy i my, uczniowie szkoły Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Kolejny raz przyłączamy się do tej akcji, i kiedy zbliża się ten moment, nasze serca są bliżej naszej wspólnej Mamy zaniepokojonej o losy świata – dzieli się s. Weronika Szczurzewska msf, katechetka. Przed kampanią odbywają się tematyczne katechezy, a 18 października cała szkoła bierze różańce do rąk. W najbliższy poniedziałek każda klasa otrzyma różańce przygotowane specjalnie na tę okazję.

Swój udział w modlitwie można zgłosić poprzez rejestrację na stronie.

Głównym organizatorem kampanii jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
fot. s. Szczurzewska

Galeria

ZOBACZ TAKŻE