STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MIŁOSIERDZIE NADZIEJĄ DLA ŚWIATA – KOLEJNA STACJA NA DRODZE PRZYGOTOWAŃ DO 20. ROCZNICY ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Miłosierdzie nadzieją dla świata – kolejna stacja na drodze przygotowań do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W niedzielę 20 lutego, w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy przeżywać siódmą stację comiesięcznego przygotowania „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Tematem rozważania autorstwa abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu zawierzenia, są słowa „Słabość człowieka”.
– Nasze przygotowania zataczają coraz szersze kręgi – w ostatnim czasie dzięki Księdzu Biskupowi Robertowi Chrząszczowi, biskupowi pomocniczemu Archidiecezji Krakowskiej dołączyło do nas wiele wspólnot z Brazylii. Cieszymy się, że modlą się z nami Róże Różańcowe, rodziny, a w tym miesiącu dołączy do nas młodzież z Grup Apostolskich – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Wiele osób daje świadectwo, że to przygotowanie pozwala im głębiej przylgnąć do Pana Jezusa Miłosiernego. Jak mówi ks. Jason Jones, rektor Diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Menevia w Walii: „To wspaniały dar dla Kościoła, zwłaszcza w tych trudnych czasach, by ulokować nadzieję w Bożym Miłosierdziu, by się Jemu zawierzyć”. To wielka radość, kiedy takie sygnały płyną z całego świata – dodaje ks. Bielas.

W najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy i duchowej łączności z Łagiewnikami w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o godz. 15.20, transmisja będzie dostępna:  w TVMiłosierdzie i na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2021 roku. Od tego czasu, w każdą niedzielę po 17 dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów i wciąż dołączają nowe.

Zainteresowanych otrzymywaniem materiałów z przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu prosimy o przesłanie prośby na adres mailowy: info@milosierdzie.pl.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
ZOBACZ TAKŻE