STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MINI „RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO” W PRZYTKOWICACH

Mini „Róża dla Jezusa Miłosiernego” w Przytkowicach

Dziewczęta z parafii pw. Przenajświętszej Trójcy tańcem i radością ogłaszały mieszkańcom Przytkowic Boże miłosierdzie.

Mini „Róża dla Jezusa Miłosiernego” w Przytkowicach

Z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych, w skromnym składzie, ale z misją ogłaszania Bożego miłosierdzia mieszkańcom Przytkowic, wykonały one w niedzielny poranek taniec wielkanocny. Następnie wraz z ks. Jarosławem Gawędą odmówiły Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Cała akcja była transmitowana w Internecie oraz rozgłaszana przez głośniki rozstawione wokół kościoła.

– Na pewno trzeba szukać jakichś nowych form głoszenia Ewangelii w dzisiejszym świecie, w tej sytuacji, w której się znajdujemy. Musimy być dzisiaj jak apostołowie, którzy nie mieli gotowych schematów, ale byli posłuszni Duchowi Świętemu, a siłę do działania dawała im miłość do Chrystusa – wyjaśniał ks. Gawęda. 

W Białą Sobotę, czyli wigilię Niedzieli Miłosierdzia, krakowski rynek od 2010 r. jest pełen roześmianych i ubranych na biało tancerzy. Poprzez taniec wielkanocny, a następnie wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, uczestnicy happeningu głoszą Zmartwychwstałego i „przekazują światu ogień miłosierdzia”, a także zapraszają zgromadzonych na Rynku ludzi do udziału w Święcie Bożego Miłosierdzia. Obdarowują również przechodniów białymi różami z dołączonymi do nich fragmentami „Dzienniczka” św. s. Faustyny. Rozmowy z nimi to świetna okazja do dawania oraz słuchania świadectw związanych z doświadczeniem Bożej miłości. Pomysłodawcą „Róży dla Jezusa Miłosiernego” w Krakowie jest ks. Bogusław Seweryn, proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Osieczanach. W tym roku z powodu pandemii oazowa Diakonia Miłosierdzia, która jest współorganizatorem akcji, zachęciła do uczczenia Bożego miłosierdzia w domach i podzielenia się zdjęciami oraz świadectwami.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE