STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚW. W JĘZYKU UKRAIŃSKIM W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Msza św. w języku ukraińskim w Archidiecezji Krakowskiej

Informujemy, że Msza św. obrządku łacińskiego w języku ukraińskim odbywa się w Krakowie w każdą niedzielę o godz. 14.00 w Kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie ul. Stradomska 4.

Jednocześnie informujemy, że liturgia obrzędu grekokatolickiego odprawiana jest w świątyni przy ul. Wiślnej 11. Szczegóły na stornie internetowej http://cerkiew.org/krakow-2.

Dla człowieka wierzącego liturgia, a zwłaszcza Msza św. stanowiąca „źródło i szczyt życia chrześcijańskiego” – jak uczy Sobór Watykański II (Konstytucja o liturgii świętej „Sacrosanctum Concilium”) – to spotkanie z żywym i prawdziwym Bogiem obecnym w Jego Słowie oraz Ciele i Krwi, ale także w zgromadzeniu świętym. Nie ma wątpliwości, że w czasie tak okrutnej wojny tego zjednoczenia z Bogiem i między ludźmi szczególnie nam potrzeba.

Zapraszamy na Eucharystię szczególnie Ukraińców oraz wszystkich pragnących modlić się w ich języku.