STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWA ODSŁONA PODCASTU „DOBRA NOWINA”

Nowa odsłona podcastu „Dobra Nowina”

Ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia – to oni od nowego roku liturgicznego poprowadzą podcast z rozważaniami niedzielnej Ewangelii „Dobra Nowina”. Zastąpią ks. Roberta Młynarczyka i ks. Marka Sudera, których głosy od 3 lat towarzyszyły słuchaczom w każdą sobotę o godz. 17.07.Nowy rok liturgiczny tradycyjnie oznacza nowy sezon podcastu „Dobra Nowina”. Czwartej transzy towarzyszyć będą jednak spore zmiany. Ks. Roberta Młynarczyka i ks. Marka Sudera, którzy do tej pory tworzyli cosobotnie rozważania Ewangelii, zastąpią ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia. – Słowo Boże, Ewangelia, czyli Dobra Nowina – wciąż ta sama, ale my musimy odczytywać ją na nowo każdego dnia. W tym będzie nam pomagało sięganie do kontekstu historycznego, w jakim powstawała i do języka greckiego. Wszystko to po to, aby potem przełożyć to Słowo na codzienność, na tydzień, w który wchodzimy i na czas, który przeżywamy, bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Do takiej przygody z Dobrą Nowiną Was zapraszamy – mówią nowi prowadzący podcastu.

„Dobra Nowina” to cykl rozważań niedzielnej Ewangelii. Rozmyślania w formie podcastu publikowane są w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Pierwszy odcinek wyemitowany został 6 października 2020 r. Od tego czasu słuchaczom towarzyszył głos ks. Roberta Młynarczyka, obecnego prokuratora i prefekta Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, a wówczas wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Po 66 odcinkach i ponad 265 minutach nagrań do zespołu „Dobrej Nowiny” dołączył ks. Marek Suder. Pierwszy odcinek z rozważaniem ojca duchownego krakowskiego seminarium usłyszeć można było 27 listopada 2021 r. – Coś się kończy, ale i coś się zaczyna. Mamy nadzieję, że dla nas wszystkich był to owocny czas – podkreśla ks. Robert. – Dziękujemy Wam za wspólne rozważanie Słowa Bożego – dodaje, żegnając się ze słuchaczami ks. Marek. Od nowego roku liturgicznego przekazują mikrofony młodszemu pokoleniu.

Adwent oznacza zatem początek nowej odsłony „Dobrej Nowiny”. Nowi prowadzący, których będzie można bliżej poznać w kolejnych tygodniach na stronie naszej diecezji, to jednak niejedyna zmiana. W czasie oczekiwania na Boże Narodzenie rozważania będą dłuższe i oparte o myśl „Adwent jest nam potrzebny”. „Dobra Nowina EXTRA” stanowić będzie bowiem formę rekolekcji.

Rozważania publikowane będą tradycyjnie w każdą sobotę o godz. 17.07.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE