STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWE MATERIAŁY NA KURS LEKTORSKI W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Nowe materiały na kurs lektorski w Archidiecezji Krakowskiej

Duszpasterstwo Liturgiczne w Archidiecezji Krakowskiej przygotowało materiały na tegoroczny kurs lektorski. Zachęcamy duszpasterzy do wykorzystania ich w swojej pracy duszpasterskiej.

Króluj nam Chryste!!!

Ministranci, lektorzy, komentatorzy i członkowie chóru również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują swój urząd z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego.

Należy więc starannie wychować te osoby w duchu liturgii oraz przygotować do odpowiedniego i zgodnego z przepisami wykonywania przypadających każdemu czynności. (KL 29)

Czas pandemii stał się okazją do mobilizacji sił w przygotowaniu materiałów, które mają stać się pomocą i konkretnym narzędziem w przygotowaniu posługujących ministrantów do funkcji lektora (ministranta słowa Bożego). Materiały te można wykorzystać na spotkaniach wspólnych w dekanatach, parafiach lub udostępniać on-line jak również polecać do indywidualnego zapoznania się przez każdego uczestnika liturgii z treściami, które zawierają.

Prezentacje zostały opracowane na podstawie przepisów i ksiąg liturgicznych oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia w posłudze liturgicznej przez następujący zespół:

ks. Tomasz Białoń – parafia Narodzenia NMP w Myślenicach

ks. Paweł Odziomek – parafia śś. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini

an. Andrzej Kmiecik – Parafia św. Jana Chrzciciela w Krakowie – Prądniku Czerwonym

an. Grzegorz Strzeboński – parafia św. Bartłomieja Apostoła, w Mogilanach

cer. Tomasz Dmytrzak – parafia św. Marii Magdaleny w Kosocicach

cer. Filip Kuś – parafia św. Szczepana w Krakowie

cer. Michał Regiec – parafia św. Brata Alberta w Nowym Targu

cer. Filip Smoter – rektorat Boskiego Zbawiciela (Księża Salwatorianie) w Krakowie

ks. Ryszard Kilanowicz
Archidiecezjalny  Duszpasterz Służby Liturgicznej