STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODPUST PARAFIALNY I FESTYN KU CZCI ŚW. ANNY

Odpust parafialny i festyn ku czci św. Anny

Parafia św. Mikołaja w Krakowie zaprasza na doroczny festyn w ramach odpustu parafialnego ku czci św. Anny, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godz. 16:00 w ogrodzie parafialnym przy ulicy Kopernika 9.
 

Św. Anna od wieków towarzyszy naszej wspólnocie parafialnej razem ze św. Mikołajem. Serdecznie zapraszamy na odpust ku jej czci w piątek 26 lipca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00, a przewodniczył jej będzie ks. Robert Jończyk, Proboszcz Parafii św. Marcina w Biskupicach.

Doroczny festyn odbędzie się w niedzielę 28 lipca w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym przy ulicy Kopernika 9. Początek o godz. 16:00.

W tym roku planujemy przybliżyć uczestnikom postać naszej świętej Patronki i zaprosić do quizu z wiedzy o niej. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych między innymi grę losową ze wspaniałymi nagrodami dodatkowymi, wspólne grillowanie i dobrą muzykę w wykonaniu zespołu z Rudy Śląskiej Duch mocą swą wieje. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony. Świętujmy razem!

Dodatkowo podczas festynu będzie można wykonać badanie spirometrii w ramach wczesnego wykrywania chorób płuc oraz EKG w ramach profilaktyki zatorowości. Profesjonalną diagnostykę przeprowadzi Caritas Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Do badań nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Może im się poddać każdy powyżej 18. roku życia. Badania zostaną wykonane bezpłatnie.

 

ks. Józef Gubała

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE