STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ORSZAK TRZECH KRÓLI W MYŚLENICACH

Orszak Trzech Króli w Myślenicach

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, ulicami Myślenic ponownie przeszedł Orszak Trzech Króli, by na miejskim rynku pokłonić się Nowonarodzonemu.

Król Melchior w zielonym orszaku wyruszył z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie, król Baltazar z niebieskim korowodem organizowanym przez Parafię św. Wojciecha BM w Osieczanach rozpoczął orszak na Placu Targowym w Myślenicach, a król Kacper w czerwonym pochodzie poprowadził swoją świtę z parafii św. Brata Alberta na osiedlu 1000-lecia w Myślenicach.

Wspólna modlitwa i radosne kolędowanie wprawiły uczestników orszaku w świąteczny nastrój. O oprawę widowiska zadbała Grupa Misterium, Ruch Światło-Życie oraz Schola „Różyczki Pani Myślenickiej”, a druhowie z OSP Górne Przedmieście częstowali przybyłych ciepłym pożywieniem.

Zdj. Marek Stoszek