STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OTWARTY KONKURS TEOLOGICZNY – O TAJEMNICY KOŚCIOŁA

Otwarty Konkurs Teologiczny – o tajemnicy Kościoła

25 stycznia krakowska Fundacja "Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii" ogłosiła konkurs na pracę pisemną na temat: "Co to znaczy, że Kościół jest potrzebny do zbawienia?". Jego celem jest zainteresowanie teologią szerszego grona osób, a uczestnikami mogą zostać wszystkie osoby pełnoletnie, które nie studiowały teologii.

Fundacja DSFT zajmuje się rozpowszechnianiem filozoficznej i teologicznej myśli chrześcijańskiej, wspieraniem rozwoju duchowego i intelektualnego, a także działalność w zakresie nauki i edukacji, kultury i tradycji. Od 2011 roku przy krakowskim klasztorze dominikanów funkcjonuje Studium, w ramach którego, podczas czternastu sobotnich zjazdów, uczy się kilkaset osób rocznie. Cztery lata nauki obejmują zajęcia z zakresu filozofii, metafizyki, eklezjologii, eschatologii, patrystyki, liturgiki, egzegezy biblijnej, teologii dogmatycznej, elementów historii Kościoła, teologii moralnej, filozofii Boga i in.

– Z biegiem lat zainteresowanie zajęciami w naszym Studium wcale nie maleje i co roku zapisuje się na nie ok. 160 nowych osób przyjeżdżających na nie specjalnie nawet z odległych stron. To pokazuje jak wiele osób poszukuje dzisiaj zrozumienia prawd wiary, poszukuje wiedzy i próbuje jej szukać na poważnie. Co ciekawe, naszymi studentami są osoby w bardzo różnym wieku, z różnorakim wykształceniem, począwszy od uczniów w wieku licealnym po osoby będące już na emeryturze – mówi o. Paweł Klimczak, dominikanin, Prezes Fundacji. – Otwarty Konkurs Teologiczny jest zatem próbą zachęcenia jeszcze większej liczby osób do poważniejszego zainteresowania się teologią, a w tym roku szczególnie do zastanowienia się nad tajemnicą Kościoła.

Prace można nadsyłać do 30 kwietnia, a ogłoszenie wyników połączone z debatą na temat, który jest przedmiotem Konkursu – nastąpi 16 czerwca w Krakowie. Na zwycięzców – czekają nagrody.

Szczegółowe wymagania i zasady związane z udziałem zawarte są w Regulaminie, który znajduje się tutaj: https://dsft.dominikanie.pl/konkurs/.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa!

Anna Wojna | Fundacja „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii”