STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „PASTERZ NA TRUDNE CZASY”. PODCAST O KSIĘDZU MICHALE RAPACZU

„Pasterz na trudne czasy”. Podcast o Księdzu Michale Rapaczu

Gdzie wychowywał się Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Michał Rapacz? Jak dojrzewał do kapłaństwa i dlaczego nie opuścił parafii mimo ostrzeżeń? Przed zbliżającą się beatyfikacją męczennika z Płok, zachęcamy do odsłuchania podcastu, w którym ks. dr Andrzej Scąber przybliża jego postać.

15 czerwca 2024 r. Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Michał Rapacz zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy. Kim był przyszły błogosławiony, który siedemdziesiąt osiem lat temu oddał życie w lesie w Płokach? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań znaleźć można w okolicznościowym podcaście, dostępnym na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

„Pasterz na trudne czasy” to życie i proces beatyfikacyjny Czcigodnego Sługi Bożego Michała Rapacza opowiedziane w pięciu odcinkach. Wszystko to za sprawą ks. dr. Andrzeja Scąbra, który przybliża postać przyszłego błogosławionego, począwszy od jego dzieciństwa w Tenczynie, relacji z najbliższymi oraz tego, w jaki sposób kształtowało się jego powołanie kapłańskie poprzez formację w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej i posługę wikariuszowską w parafiach w Płokach oraz Rajczy, a skończywszy na męczeńskiej śmierci. Przy tej okazji referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej dzieli się również szczegółami dotyczącymi przebiegu samego procesu beatyfikacyjnego. To wyjątkowa okazja, aby poznać bliżej Michała – syna, brata, ucznia, alumna, kapłana i wreszcie męczennika, który za niespełna miesiąc dołączy do grona błogosławionych Kościoła krakowskiego.

Więcej informacji dotyczących życia ks. Rapacza znaleźć można na poświęconej mu okolicznościowej podstronie, która przed zbliżającą się beatyfikacją uruchomiona została na oficjalnej stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. Skorzystać można tam z reportaży, rozmów czy wywiadów, ale także m.in. z konspektów katechez czy mapy pozwalającej na poznawanie naszej diecezji szlakiem męczennika z Płok.

Uruchomiona została również skrzynka intencji, poprzez którą można składać swoje prośby. Wszystkie zostaną omodlone podczas Mszy św. beatyfikacyjnej za wstawiennictwem już bł. Księdza Michała Rapacza.

Podstrona będzie regularnie uzupełniania i aktualizowana. Zachęcamy do poznawania w ten sposób postaci przyszłego błogosławionego Archidiecezji Krakowskiej.