STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PAŹDZIERNIKOWE „DOBRE NOWINY”

Październikowe „Dobre Nowiny”

W czasie, kiedy wciąż przeżywamy czterdziesta rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w miesięczniku "Dobre Nowiny" abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wspomina tamten pamiętny dzień.

Październikowe „Dobre Nowiny”

„16 października byłem na placu św. Piotra jako jeden z nielicznych Polaków. ‘Habemus Papam’ – to sformułowanie typowe dla chwili ogłoszenia każdego nowego papieża wzbudziło entuzjazm ludzi. I kiedy kard. Pericle Felici powiedział: ‘Carolum”, ja już wiedziałem, że chodzi o kard. Karola Wojtyłę. Wtedy było tylko dwóch kardynałów o tym imieniu – drugim był Carlo Confalonieri, dziekan Świętego Kolegium Kardynałów, ale on miał już ponad 80 lat i nie mógł brać udziału w konklawe. Był na placu św. Piotra i oczekiwał wyniku konklawe. Wiedziałem więc, że wybrano kard. Wojtyłę. Serce mocno zabiło z radości” – powiedział nam ks. abp Jędraszewski.

W październikowych „Dobrych Nowinach” Czytelnik znajdzie historię uzdrowienia Lucasa, dziesięcioletniego chłopca z Brazylii, który wyzdrowiał dzięki wstawiennictwu Pastuszków z Fatimy. W numerze jest nawet rozmowa z chłopcem, przeprowadzona w czasie jego wizyty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ubiegłym miesiącu. Lucas opowiedział nam o swoim spotkaniu z Bogiem Ojcem.

Niemal w przeddzień obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, redakcja opublikowała w miesięczniku artykuł, pt. „Zawsze z narodem”, w którym mówi m.in. o tym, jak wyglądał Kościół po odzyskaniu niepodległości w trzech zaborach, a także jaką rolę odgrywał wtedy Kościół.

Wielu z przyjemnością i wzruszeniem przeczyta także świadectwo nawrócenia znanego podróżnika – Jana Meli.

Zachęcamy do lektury! „Dobre Nowiny” to bezpłatna gazeta ewangelizacyjna. Można je zamawiać pod numerem telefonu: 515 766 172.

 

Małgorzata Pabis

ZOBACZ TAKŻE