STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POMOC SPISKIEJ CARITAS DLA NOWEJ BIAŁEJ

Pomoc Spiskiej Caritas dla Nowej Białej

W środę, 29 września, przedstawiciele Caritas Diecezji Spiskiej ze Słowacji wręczyli symboliczny czek i przekazali darowiznę na pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.
– Gorąco dziękujemy Spišská Katolícka Charita  za zorganizowanie zbiórki w parafiach i przekazanie 54 074,53 € ze zbiórki i dodatkowo 2000 € na wsparcie rodzin, których nieruchomości zostały zniszczone lub uszkodzone przez pożar 2021 czerwca 19 r. w Nowej Białej – czytamy na stronie krakowskiej Caritas.

Ogromny, trwający kilkadziesiąt godzin pożar rozpoczął się 19 czerwca 2021 roku. Zgodnie z ustaleniami służb nadzoru budowlanego uszkodzonych w różnym stopniu zostało 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 25 zabudowań gospodarczych. Akcja była bardzo trudna ze względu na ścisłą zabudowę i na rolniczy charakter miejscowości – część budynków gospodarczych była wypełniona sianem i słomą.

Już następnego dnia po zakończeniu pożaru z pomocą ruszyła Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która przekazała w poniedziałek 21 czerwca transport trwałej żywności, nowej odzieży, pościeli, koców i ręczników oraz sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.), rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Wypłaciła też zapomogi w wysokości 5000 PLN dla  rodzin, które straciły dach nad głową.

Około 5 mln zł pomocy przyniosła poszkodowanym zbiórka zorganizowana na polecenie metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego 27 czerwca w parafiach archidiecezji krakowskiej.

Źródło: krakowcaritas.pl
ZOBACZ TAKŻE