STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. ADAM TRZASKA. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Adam Trzaska. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. ADAM TRZASKA

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz kanonik Adam Trzaska, kapłan archidiecezji krakowskiej, który od 2001 roku towarzyszy chorym i umierający, pełniąc posługę kapelana w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. W swoim kapłańskim życiu nieustannie otwiera się na to, co Bóg dla niego przygotowuje. Spotkania z innymi ludźmi, nie tylko chorymi, ale także tymi, którzy im towarzyszą dają mu satysfakcję i siłę do codziennej służby. W wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, opowiada o znaczeniu posługi kapłańskiej w hospicjum. Słuchając rozmowy można także dowiedzieć się, czego potrzebują ludzie w ostatnich chwilach ziemskiego życia. Warto poznać ten wymiar pracy duszpasterskiej! Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„W czasach pewnie szkolnych jeszcze zrodziła się myśl o kapłaństwie, która powoli dojrzewała i zaowocowała tym, że kiedy zdałem maturę, zastanawiałem się, gdzie złożyć dokumenty, na jaką uczelnię, stwierdziłem, że chciałbym zostać księdzem, przyszedłem do seminarium na rozmowę z księdzem rektorem i rozpocząłem edukację”.

ZOBACZ TAKŻE