STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZED OKNEM PAPIESKIM ROZBŁYSŁY CHOINKOWE ŚWIATEŁKA

Przed Oknem Papieskim rozbłysły choinkowe światełka

Już po raz kolejny, plac przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich rozświetliły choinkowe światełka. Uroczystemu zapaleniu lampek na 16-metrowym drzewku z Nadleśnictwa Nawojowa przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Przed Oknem Papieskim rozbłysły choinkowe światełka

–  To drzewko jest pięknie ozdobione, za chwilę zostanie oświetlone, to znak, że nad ciemnościami musi zawsze zatryumfować Boża światłość. Chrystus narodzony w Betlejem jest właśnie taką Światłością, którą nam na świat zesłał Jego i nasz Ojciec. Życzmy sobie, aby ta światłość ogarnęła nas wszystkich. Najpierw nasze serca, niech one biją w sposób czysty dla naszego Boga i Ojca, a także niech te serca biją piękną, świetlaną radością, miłością do innych ludzi. Teraz, w te ostatnie dni Adwentu, a zwłaszcza, kiedy będziemy gromadzić się w wigilijny wieczór w gronie najbliższych nam osób, i kiedy będziemy śpiewali nasze cudowne kolędy i pastorałki – mówił arcybiskup.

-Cieszymy się, że  już 14. raz pod Oknem Papieskim możemy cieszyć się choinką, i że  przy tej okazji możemy obdarować dzieci, szczególnie te z domów dziecka. Trafią do nich prezenty spod choinki – zaznaczył ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Zapalenie choinki przed Pałacem Arcybiskupów w Krakowie jest okazją do wspólnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i nawiązaniem do tradycji świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie, które stawiano tam dla papieża Jana Pawła II od 1982 r.

IMG_8382

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

 

Wideo

ZOBACZ TAKŻE