STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / REKOLEKCJE W WYJĄTKOWYM MIEJSCU

Rekolekcje w wyjątkowym miejscu

W Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu przez trzy dni, od 18 do 20 listopada, kolejna grupa katechetów z Archidiecezji Krakowskiej przeżywała swoje doroczne rekolekcje. Poprowadził je ks. Konrad Kozioł – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
W tym wyjątkowym miejscu nauczyciele religii rozważali swoje powołanie do dawania świadectwa w środowiskach swoich miejsc pracy i parafii.  W czasie rekolekcji katecheci spotkali się z ks. Manfredem Deselaersem, który w Centrum Dialogu i Modlitwy poświęca się na rzecz pojednania polsko – niemieckiego i chrześcijańsko – żydowskiego. Ksiądz Manfred ukazał przeżywającym dni skupienia wielkie znaczenie dialogu, który prowadzi do pojednania.

Podczas tego wyjątkowego weekendu katecheci dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy w różnych placówkach, wspólne słuchali Słowa Bożego, Adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i uczestniczyli w Eucharystii w intencji dzieła katechizacji w naszej Archidiecezji. W Centrum Dialogu i Modlitwy nabierali duchowych sił do pełnienia wyjątkowego zadania – ukazywania miłości Boga do człowieka swoim uczniom.

Wydział Katechetyczny

ZOBACZ TAKŻE