Już 11. raz Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie zaprosiła krakowian do spotkania z Jezusem Miłosiernym, organizując na Rynku Głównym akcję Róża dla Jezusa Miłosiernego.
– Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia, w trosce o miłość wzajemną, zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu jedynie online – nie gromadźmy się na Rynku Głównym w Krakowie – włączmy się w modlitwę i przekaz iskry Bożego Miłosierdzia w naszych domach! Na Rynku Głównym będzie obecnych kilkunastu naszych przedstawicieli, którzy poprowadzą modlitwę o Boże Miłosierdzie online – napisali na Facebooku organizatorzy happeningu.
W sercu Krakowa 24 tancerzy wykonało układ do melodii „Jezu, ufam Tobie”, a następnie pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Białe róże z cytatami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny przekazano w tym roku medykom i pacjentom Szpitala im. Dietla w Krakowie.
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299)”. „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”.