STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO

Róża dla Jezusa Miłosiernego

Zostań Świadkiem Miłosierdzia, uczestnicząc w wydarzeniu „RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO” organizowanym przez Diakonię Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz Parafię św. Narodzenia NMP w Gdowie.W 1938 w łagiewnickim klasztorze Siostra Faustyna zapisała w dzienniczku „Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.” (Dz. 1732) Odnosząc się do tych słów Jezusowej obietnicy, w czasie ostatniej pielgrzymki do Łagiewnik, św. Jan Paweł II powiedział: „Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść „iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście” Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

– Zostań Świadkiem Miłosierdzia uczestnicząc w wydarzeniu „RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO” organizowanym przez Diakonię Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz Parafię św. Narodzenia NMP w Gdowie. Chcemy poprzez nasze działanie „przekazywać światu ogień miłosierdzia” oraz zaprosić do udziału w Święcie Bożego Miłosierdzia – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Rynek Główny w Krakowie

Czas: Biała Sobota 15 kwietnia 2023 roku o godzinie 13.00.

NIE MOŻEMY PRZYJŚĆ NIEPRZYGOTOWANI!

Dlatego:

  1. Otaczamy modlitwą to dzieło, wszystkich w nim uczestniczących i tych do których dotrzemy.
  2. Uczestniczymy w próbach tańca /kontakt ks. Bogusław Seweryn 692403880/ Próba generalna w dniu wydarzenia w sobotę 15.04.br.  godz. 10:00  Tauron Arena Kraków /potrzebne obuwie zamienne/.Ubieramy się na biało (koszula, podkoszulek, spodnie, bluzka lub sukienka, buty – wszystko białe), aby swoim strojem pokazać radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i daru Nowego Życia Łaski, które nam przynosi. Na wydarzenie, przybywamy z żywą białą różą, którą obdarujemy przebywających tam turystów i przechodniów zapraszając ich na Święto Miłosierdzia.
ZOBACZ TAKŻE