STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TOŻSAMOŚĆ KATECHETY

Tożsamość Katechety

Od 20 do 22 października ponad 90 katechetów z Archidiecezji Krakowskiej przeżywało swoje doroczne rekolekcje, które poprowadził ks. Konrad Kozioł – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
W ośrodku wypoczynkowo rekolekcyjnym Totus tuus im. ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach nauczyciele religii przypominali sobie charakterystyczne cechy, jakimi powinien charakteryzować się katecheta – głosiciel Dobrej Nowiny.

W uroczystość św. Jana z Kęt nauczyciele wpatrywali się we wzór tego wielkiego krakowskiego świętego pedagoga. Rozważali jak bardzo aktualna jest postawa świętego profesora, który swoje słowa potwierdzał czynami. Nauczyciele brali udział w spotkaniu „Żyj z sensem” – koncepcja zapobiegania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży, które poprowadzili. dr Anetta Ocytko logoterapeuta, katecheta i Tomasz Gubała prezes fundacji ARCHEZJA logoterapeuta.

Wyjazd do Zembrzyc był też okazją do spotkania z przedstawicielami wydawnictwa św. Stanisława BM, którzy przedstawili bogatą ofertę wydawniczą i zachęcili do współpracy. W niedziele katecheci wpatrywali się w przykład św. Jana Pawła II Wielkiego – nauczyciela, który przez cały pontyfikat prowadził ludzi do Boga.

Pamiętajmy w modlitwie o dziele katechizacji w naszej Archidiecezji, o wszystkich katechetach świeckich, siostrach zakonnych i kapłanach. Zatroskani o dzieło katechizacji przypominamy, że już w styczniu rusza kolejny nabór na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Wydział Katechetyczny
ZOBACZ TAKŻE