STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRWA WRZEŚNIOWA REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Trwa wrześniowa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

Mężczyźni zainteresowani wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej mają czas do 10 września na złożenie dokumentów i rozmowę rekrutacyjną z przełożonymi. 11 i 12 września zaplanowano egzaminy wstępne.

Trwa wrześniowa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

– Kapłaństwo to powołanie, nie zawód. Jezus mówi: „to nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem”. Kapłaństwo jest darem, jest tajemnicą, ale jest także zadaniem. Dzisiaj, kiedy słyszymy o wielu zgorszeniach kapłanów, nie możemy zapomnieć o tym, że wezwanie Chrystusa: „żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” zostaje wciąż aktualne – przypomina rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. – Potrzeba nam dzisiaj dobrych, świętych kapłanów, którzy swoim życiem będą składali ofiarę, będą łączyli swoje życie z ofiarą Chrystusa, którzy będą chcieli uczynić ze swojego życia dar dla drugich – dodaje ks. Andrzej Tarasiuk.

Tradycyjnie we wrześniu organizowany jest drugi termin rekrutacji do seminarium. Zainteresowani mężczyźni mają czas do 10 września na złożenie dokumentów i odbycie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonymi. 11 i 12 września zaplanowano egzaminy wstępne. Szczegóły dotyczące terminów, warunków przyjęć i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej krakowskiego WSD: http://seminarium-krakow.pl/powolanie/rekrutacja/#termin-rekrutacji-wrzesien.

W związku z trwającą rekrutacją, klerycy przygotowali serię filmów dotyczących powołania kapłańskiego. Na jednym z nich ksiądz rektor wskazuje na wyjątkowy krucyfiks, który znajduje się w krakowskim seminarium – Chrystus na tym krzyżu nie ma rąk. – Mówimy, że kapłani są przedłużeniem rąk Chrystusa. To przez kapłańskie dłonie Chrystus przychodzi na ołtarze, aby dać siebie w darze. Może dziś Chrystus potrzebuje twoich dłoni, twojego serca młodego zapałem do tego, aby głosić Jego Ewangelię, nieść nadzieję tym, którzy jej już nie mają, nieść radość tym, którzy ją stracili, aby swoim życiem ukazać, że życie dla Chrystusa jest największym szczęściem – mówi ks. Andrzej Tarasiuk.

Na kanale „Seminarium Kraków” w serwisie YouTube opublikowano także cykl wywiadów z kapłanami Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy dzielą się zarówno historią swojego powołania, jak i dają wskazówki młodym, czym kierować się rozeznając wybór życiowej drogi.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Absolwentem krakowskiego seminarium był Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Fot. seminarium-krakow.pl
ZOBACZ TAKŻE