STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / V KOROWÓD ŚWIĘTYCH W PORONINIE

V Korowód Świętych w Poroninie

Już po raz piąty w parafii Poronin Świętość wygrywa z Halloween. W niedzielę, 28 października odbył się tam Korowód Świętych, w którym około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców, przebrało się za swojego ulubionego świętego. Nie zabrakło „najnowszych Świętych", a wśród nich – bł. Hanny Chrzanowskiej.

V Korowód Świętych w Poroninie

Święci balują w Poroninie

Wszyscy Święci balują w niebie… i w Poroninie. Holy Wins – już po raz piąty w parafii Poronin Świętość wygrywa z Halloween. Około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców, przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Nie zabrakło „najnowszych Świętych”, a wśród nich bł. Hanny Chrzanowskiej.

W tym roku nie zawiedli także dorośli – przebrani za Świętych nieśli relikwiarze, jakie posiada parafia.

Korowód Świętych angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Cieszymy się, że dzięki dzieciom, przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy.

Każdy strój był piękny – dlatego praca jury nie była łatwa. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, w tym kilkanaście wyróżnionych za piękny strój.

 

Ks. Arkadiusz Zych
Fot. Ks. Arkadiusz Zych

Galeria

ZOBACZ TAKŻE