STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

„Tworzy ją grupa aktorów amatorów w wieku od 5 do 70 lat. To głównie mieszkańcy gminy Stryszów, którzy swą pasją i zapałem do sztuki aktorskiej chcą dzielić się z innymi. W swoim dorobku mają już ponad 20 własnych spektakli (i 50 premier) – od tragedii przez moralitety po komedie…” – w taki sposób autorka artykułu „Teatralna rodzina” wprowadza czytelnika w temat. Pokazuje, jaką siłę może mieć wspólne działanie, które rozpoczęło się w parafii. Warto się zadziwić, warto pomyśleć o przeszczepieniu idei na własny grunt.

Zachęcamy także do lektury tekstu „Sekrety polskich lasów” to może być zachęta do wybrania się na wycieczkę poza miasto. Wiosna sprzyja takim wyprawom, a autorka zwraca także uwagę na inny aspekt tematu. Podkreśla: „Ciągle tak niewiele mówi się o tym, jak znaczący jest wkład polskich leśników w  wolność naszej Ojczyzny, o tym, że tysiące z nich walczyło na frontach II wojny światowej i że ponad 700 leśników zginęło w Katyniu! Nie sposób pominąć tego tematu, mówiąc o historycznym i duchowym dziedzictwie lasu…”

Polecamy także nadesłane do redakcji wspomnienie o dobrym proboszczu. Kto to taki, dlaczego autorzy zdecydowali się przypomnieć śp. proboszcza na naszych łamach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie czytelnik w bieżącym numerze NM.

Ponadto przypominamy o Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Pomimo utrudnień wynikających  z remontów trwających na krakowskich drogach nie może nas zabraknąć w Łagiewnikach. Do nawiedzenia sanktuarium zachęcamy, przypominając słowa, które do św. S. Faustyny skierował Pan Jezus: „W  dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). Grzechem by było nie skorzystać z takiej oferty!

Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Niedzieli”, która na pewno ubogaci czytelników i zapewni interesujące, wartościowe treści. Polecamy!

ZOBACZ TAKŻE