STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
 

Już za chwilę, za kilka tygodni z Krakowa na Jasną Górę wyruszą po raz kolejny pielgrzymi. Powracających co roku na pątniczy szlak, przekonywać nie trzeba. Redakcja próbuje zainteresować nieprzekonanych i dlatego w kolejnych numerach opublikujemy świadectwa tych, którzy pielgrzymują i są przekonani, że warto. W bieżącym numerze NM do wyjścia na pielgrzymi szlak przekonują Mateusz Kozyra i Patryk Karczmarz, którzy właśnie w drodze na Jasną Górę się zaprzyjaźnili. Dlaczego warto iść? Mateusz wyznaje: – Wiem, że nie poznałbym tak wartościowych i wspaniałych ludzi, gdyby nie pielgrzymki. Dzisiaj to są moi przyjaciele. Dziękuję za nich Bogu, który sprawił, że mogłem ich poznać, że oni tak dużo wnieśli w moje życie…” Więcej na ten temat w Niedzieli Małopolskiej.

A jeśli już jesteśmy przy pielgrzymach, to zwracamy też uwagę na pątników, którzy zmierzają do św. Jakuba w Santiago de Compostela, pokonując co roku, w ciągu dwóch tygodni, kolejny odcinek drogi. Właśnie przeszli przez Szwajcarię….

W numerze wracamy także do głośnego, nie tylko w Krakowie, zwolnienia pracownika IKEA. Sprzedawca mówi m.in. :  „Nie żałuję napisania tego komentarza. Rozumiem, że cytaty z Biblii, których użyłem, nie są delikatne, ale to przestroga Pana Boga, a  nie słowa potępienia…” I zapewnia, że: „ Wiara pomaga mi przetrwać tę sytuację…” Warto przeczytać i warto się zastanowić, jak byśmy postąpili, gdybyśmy się znaleźli w podobnej sytuacji.

Ponadto polecamy informacje z Krakowa i różnych stron Małopolski. Warto się także zatrzymać na relacji z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Jedna z jurorek tego cyklicznego wydarzenia, Grażyna Łobaszewska  stwierdza: „…Widać, że organizatorom zależy i na dzieciach, i  na kulturze. Są otwarci i wkładają dużo serca w to, co robią. I dzieci to czują. Wiadomo, dziecka człowiek nie oszuka. Na scenie festiwalowej występowały uśmiechnięte i szczęśliwe…”

Tradycyjnie życzymy czytelnikom błogosławionej niedzieli! Wierzymy, że sięgnięcie po bieżący numer Tygodnika Katolickiego Niedziela na pewno ten czas ubogaci!

 

Redakcja Niedzieli Małopolskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE