STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ

Warto przeczytać w Niedzieli Małopolskiej

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Do 28 października w Rzymie trwa Synod biskupów o młodzieży. Obradujących pasterzy wspierają młodzi, którzy w archidiecezji krakowskiej włączają się w akcję modlitewną „Support dla Synodu”. Słowo zaczerpnięte z języka angielskiego oznacza „wspierać, podtrzymywać, pomagać”. Codziennie wieczorem, w różnych kościołach i klasztorach, młodzież wraz ze swymi duszpasterzami i osobami konsekrowanymi wspólnie czuwa w intencji Synodu. – Chciałbym, żeby Kościół nie oceniał ludzi i nie moralizował, ale pokazywał, że chrześcijaństwo to jest całkiem nowy standard życia – pięknego, radosnego, we wspólnocie, z Chrystusem – mówi „Niedzieli Małopolskiej” jeden z młodych uczestników akcji. M.in. o tej inicjatywie można przeczytać w numerze na 28 października.

Proponujemy w nim również, by być „Bliżej liturgii” – przede wszystkim poprzez uczestnictwo w niej, ale także w dotyczących tej tematyki sympozjach, wystawach i konkursie – ten ostatni organizuje właśnie Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.