STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ

Warto przeczytać w Niedzieli Małopolskiej

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w Niedzieli Małopolskiej

Świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wchodzi w swój centralny etap. Dlatego dobrym pomysłem był temat relacji państwo-Kościół, który zaproponowano w czasie niedawnych „Dialogów” z abp. Markiem Jędraszewskim w parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych. Czy możliwy jest patriotyzm wśród kibiców? Czy katolicki nacjonalista głosi herezję? To tylko część pytań, jakie zadano Metropolicie Krakowskiemu. Jak się z nimi zmierzył? Warto sprawdzić w „Niedzieli Małopolskiej”, w numerze na 28 października.

Publikujemy w nim również zaproszenie na Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny pt. „Płodność listu, który dotarł z przyszłości: 50 lat Humanae Vitae”. Jak zapewnia ks. Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, wydarzenie (organizowane w Krakowie 16-18 listopada) jest nie tylko dla specjalistów, ale przede wszystkim dla małżonków i rodzin. Chodzi o to, by właśnie „zwykłym” ludziom dać doświadczenie wspólnej refleksji i debaty o sprawach bezpośrednio ich dotyczących. Dodajmy, że prelegentami będą wybitne osobowości nie tylko z Polski, ale i z Włoch, Niemiec, Rumunii czy USA.

W najnowszym numerze piszemy także o cząstce Drzwi Świętych, która 4 listopada będzie zainstalowana w niepołomickiej parafii oraz o tym, jak pielęgnować więzi pomiędzy kapłanem i wiernymi. Odpowiedź znają m.in. nasi rozmówcy z parafii św. Józefa w Muszynie i  parafii św. Kosmy i Damiana w Miliku.

ZOBACZ TAKŻE