STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 3 lutego ukaże się najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o zakończeniu okresu kolędowego, o heroiczności cnót s. Anny Kaworek, a także o łasce i darze powołania zakonnego.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Zwykle mówimy, że ksiądz chodzi „po kolędzie”, ale te same słowa tutaj znaczą, że po zakończeniu okresu kolędowego księża dzielili się tym, czego doświadczyli w domach swych parafian. Takich spotkań było wiele, w różnych diecezjach, w dekanatach wiejskich i w dużych miastach. Ks. Zbigniew Kapłański zebrał materiały, które są prawdopodobnie zbyt ubogie, aby pokusić się o statystyczne uogólnienia, ale na pewno są bardzo ciekawe.

W artykule Mieczysława Pabisa pt. „Już pomaga z nieba” została przestawiona postać s. Anny Kaworek, współzałożycielki i pierwszej przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła. Siostry michalitki proszą wiernych o włączenie się do wspólnej modlitwy o cud uzdrowienia za jej przyczyną i o jej rychłą beatyfikację. W artykule przeczytamy świadectwa wypraszanych łask za wstawiennictwem Służebnicy Bożej s. Anny Kaworek.

Senator Czesław Ryszka  w swoim felietonie przedstawia najważniejsze polityczne wydarzenia, jakie czekają nas w roku 2019. Majowe wybory do parlamentu europejskiego oraz jesienne wybory do Sejmu i Senatu będą z pewnością najważniejszymi wydarzeniami. Nie tylko zadecydują o tym, kto przejmie stery w Unii Europejskiej, kto będzie rządził w Alejach Ujazdowskich i na Wiejskiej, ale również w dużym stopniu wpłyną na wynik wyborów prezydenckich, które odbędą się wiosną 2020 r.

Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 roku i przypada corocznie w święto Ofiarowania Pańskiego. Ten dzień stał się okazją do refleksji nad powołaniem, przyczyniając się do wypromowania życia zakonnego we współczesnym świecie. O wierności powołaniu zakonnemu w nauczaniu papieskim i o znaczeniu małopolskich konwentów można przeczytać w artykule Bożeny Weber pt. „ Łaska i dar powołania zakonnego”.

Anna Zechenter w swoim felietonie pt. „Dzika histeria” przedstawia sprawę odstrzału dzików, co zaproponował minister rolnictwa dla ratowania hodowli świń przed afrykańskim pomorem (ASF).

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE