STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

 W najbliższą niedzielę, 10 lutego ukaże się najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o Światowym Dniu Chorego, ŚDM w Panamie, a także o  pogotowiu opiekuńczym mamy Brygidy.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Światowy Dzień Chorych poświęcony jest każdemu, kto boryka się z chorobą lub jest niepełnosprawny. Ks. Zbigniew Kapłański w artykule pt. „Chory nie jest sam” przypomina, że każdy człowiek cierpiący zajmuje specjalne miejsce w Jezusowym Sercu. Pochylał się nad ludźmi słabymi, chorymi i potrzebującymi pomocy. Naśladujmy podejście Jezusa do chorych. W artykule możemy znaleźć wskazówki mądrego pomagania ludziom chorym.

Aleksandra Zapotoczny przybliża postać bł. Małgorzaty z Città di Castello, która mimo okrutnego odrzucenia i wzgardy ze strony najbliższych z powodu choroby, potrafiła odnaleźć własną drogę do Boga. Zmarła w opinii świętości i już na pogrzebie przy jej ciele miały miejsce pierwsze uzdrowienia.

W najnowszym numerze Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” zapraszamy do zapoznania się z relacją z 34. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego”. Wzięło w nich udział ok. 600 tys. młodych ze 156 krajów świata.

W artykule Katarzyny Urban została przedstawiona osoba Brygidy Mazgaj. To pielęgniarka środowiskowa z Krakowa o wielkim sercu, która organizuje dla cierpiących pomoc medyczną. Prowadzi też rodzinę zastępczą i pogotowie opiekuńcze, przygotowując dzieci do adopcji.

Artykułem pt. „Piękno zastawy stołowej” zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Możemy podziwiać tam niezwykłe przedmioty zapewniające splendor ucztom – zastawy stołowe z kolekcji Czartoryskich. Wystawa przybliża bogactwo polskiej kultury stołu w dawnych wiekach.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z okazji wręczenia NAGRODY im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. 15 lutego (piątek) już po raz 23. zostanie przyznana przez Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło” Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w kościele św. Floriana, 15 lutego w piątek o godz. 13.30. Pragniemy podziękować Panu Bogu za dotychczasową opiekę nad Tygodnikiem i prosić o obdarzanie łaskami w następnych latach działalności. W naszych modlitwach będziemy prosili Pana Boga o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego oraz w intencji tegorocznego Laureata Nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE