STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia ukaże się 15. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o godnym przeżywaniu Wielkiego Tygodnia, o pasyjno-wiosennej symbolice palmy, o młodzieży nagrodzonej w konkursie pro-life, a także o święcie kapłanów.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Tematem najnowszego numeru „Źródła” będzie najważniejszy czas w roku, jakim jest Wielki Tydzień. To świętowanie cudu zmartwychwstania, który jest wybuchem radości na wieczność.  Ks. Zbigniew Kapłański w artykule pt. „Nasz Wielki Tydzień” przytacza streszczenie wywiadu męża rodziny z trzydziestoletnim stażem na temat przeżywania tego niepowtarzalnego czasu.

W artykule „Procesja z Palmami” Bożena Weber omawia pasyjno-wiosenną symbolikę palmy, a także chrystologiczne wątki pasyjne Niedzieli Palmowej. Wielki Tydzień w Kościele katolickim rozpoczyna procesja palmowa.  W Polsce ma wyjątkowo uroczysty charakter, ponieważ wiąże się ją  z obrzędem święcenia palm wielkanocnych i niesieniem ich w barwnej, wiosennej procesji.

W Częstochowie 23 marca 2019 roku, podczas XXXIX Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka, zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Konkursu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który odbył się pod hasłem „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

W jubileuszowym plebiscycie na Miłosiernego Samarytanina, kapituła nagrody wręczyła po dwie statuetki w każdej kategorii. Uroczysta gala odbyła się 29 marca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. O ludziach spieszących z pomocą potrzebującym można przeczytać na stronie 10. najnowszego numeru TRK „Źródło”.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu święceń. W tym dniu podziękujmy  Bogu za dar kapłanów w swoich parafiach i diecezjach. Za ukazywanie nam drogi do zbawienia, za nauczanie nas i naszych dzieci oraz codzienną posługę duszpasterską: za udzielanie nam sakramentów świętych, szczególnie za możliwość uczestniczenia w Eucharystii, korzystania ze Spowiedzi św. i przyjmowania Komunii św.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

https://youtu.be/-OeAi5Fq2zg

ZOBACZ TAKŻE