STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

  W najbliższą niedzielę, 21 października ukaże się 42. numer  Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o różańcu za kapłanów, o 80. rocznicy śmierci św. Siostry Faustyny Kowalskiej i o łaskach, jakie wyprasza Ojciec Dolindo dla tych,  którzy proszą ufną  i żarliwą modlitwą.Ks. Zbigniew Kapłański porusza temat modlitwy za kapłanów  nam posługujących, za chorych, ale także za zmarłych. Trzeba modlić się za proboszczów, misjonarzy i za egzorcystów, za kapelanów szpitali, a także za kapłanów diecezjalnych czy zakonnych.  Módlmy się o umocnienie dla nich, uświęcenie i prowadzenie Ducha Świętego.

Redakcja przypomina o 80. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Przez kilka dni z tej okazji do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przybywali czciciele Sekretarki Pana Jezusa Miłosiernego.

Pamięć o Ojcu Dolindo, pomimo upływu lat, nie zginęła. Wciąż kolejne osoby wypraszają za jego wstawiennictwem u Pana Boga łaski. Redakcja prezentuje kilka poruszających świadectw.

Aleksandra Zapotoczny zaprasza wszystkich do „Kryjówki” Jana Pawła II. „Jestem tu co roku i zawsze chętnie tu wracam. Sanktuarium Matki Bożej i piękno tego miejsca ciągnie”. Słowa te wpisał do księgi pamiątkowej Sanktuarium na Mentorelli podczas jednego z pobytów ks. kardynał Karol Wojtyła.

Redakcja Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” zaprasza na wystawę Mistrza i Katarzyny mieszczącą się w Krakowie na Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej. Możemy podziwiać tam św. Katarzynę Aleksandryjską, uwiecznioną w niezwykłej legendzie poprzez dzieło sztuki najwyższej klasy w Europie środka. Dzieje królewskiej córki z epoki cesarza Maksencjusza, na zamówienie patrycjuszy, dworu Jagiellonów, utrwalił najwybitniejszy uczeń Albrechta Dürera – Hans von Kulmbach.

Redakcja „Źródła” przypomina też o 70. rocznicy śmierci Kardynała Augusta Hlonda, syna śląskiej ziemi, człowieka żarliwej wiary, ufności Bogu, miłości Ojczyzny i każdego człowieka, który mówił: „Zawsze kochałem Polskę i będę się w niebie za nią modlił”, zmarł 22 października 1948 roku w szpitalu ss. Elżbietanek w Warszawie, w dniu wspomnienia Matki Bożej Szczęśliwej Śmierci.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik/Źródło

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE