STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

 W najbliższą niedzielę, 19 maja ukaże się 20. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, św. Ricie z Cascii, pielgrzymce Słowaków do Łagiewnik, a także o 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

18 maja już po raz 99. będziemy obchodzić urodziny św. Jana Pawła II. Fascynował mądrością, wiedzą i erudycją.  Byłoby wielkim błędem, gdybyśmy z tej fascynacji nie wyprowadzili wniosku, że warto znać to, co napisał, że warto słuchać jego homilii, warto modlić się za jego wstawiennictwem. W artykule pt. „Karol Wojtyła, wspaniały dar Pana Boga ofiarowany światu” przypominamy pielgrzymki do Polski, a także najbardziej znane zdania, wypowiedziane przez Świętego Jana Pawła II.

Ks. Zbigniew Kapłański w artykule pt. „Współpracować ze Zmartwychwstałym” przedstawia najskuteczniejszą świętą w sprawach beznadziejnych – św. Ritę. Żyła duchowością  św. Augustyna i szybko stała się uczennicą Ukrzyżowanego oraz „ekspertem od cierpienia”; nauczyła się rozumieć bóle ludzkiego serca. To orędowniczka ubogich i zrozpaczonych.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pielgrzymki Słowaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zorganizowanej przez Radio Lumen. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Przyjaźń z Chrystusem oraz głęboka relacja z Kościołem – drogą do wolności bez grzechu”. W spotkaniu wzięło udział około 20 tysięcy wiernych.

W całym kraju 5 maja ze szczególnym pietyzmem świętowano 200. rocznicę urodzin Ojca Opery Narodowej – Stanisława Moniuszki.  Ustanowiony uchwałą Sejmu i Senatu, Rok Moniuszkowski stał się wspaniałą okazją do przybliżenia zarówno osoby, jak i dorobku artystycznego wybitnego romantycznego muzyka i kompozytora.

W 2001 roku Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał beatyfikacji pary małżeńskiej – Alojzego i Marii Beltrame Quattrocchich. Było to wydarzenie bezprecedensowe w Kościele katolickim, które potwierdziło, że można dążyć do świętości razem – jako mąż i żona. Ich czwórka dzieci to: Filippo (ks. Tarcisio), Stefania (s. Cecilia) i Cesare (ks. Paolino), a najmłodsza Enrichetta (6.04.1914–16.06.2012) dzisiaj jest kandydatką na ołtarze. Aleksandra Zapotoczny w swoim artykule odpowiada na pytanie, czym jest świętość na podstawie przykładu życia tej świętej rodziny.

Zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 1 czerwca 2019 r. – Dzień Dziecka (sobota). Pielgrzymka jest adresowana do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Zmarłe dzieci będą zawierzone Bożemu Miłosierdziu, zwłaszcza te dzieci, które nie miały własnego pogrzebu. Na pielgrzymkę zapraszamy osieroconych rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz wszystkie osoby dotknięte stratą dziecka.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE