STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca ukaże się 24. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o bliskości Najświętszego Serca Pana Jezusa, o święceniach diakonatu i prezbiteriatu na onkologii, o świętej Ricie, która wciąż nam pomaga, a także o Zofii Klepackiej, mistrzyni świata w windsurfingu.

W miesiącu czerwcu w sposób szczególny modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa, by nasze serce było bliższe Jego Sercu i by coraz lepiej korzystać z Jego darów. Autor tekstu przybliża źródła osobistego spotkania z Panem Bogiem, a także wyjaśnia znaczenie wybranych wezwań do Serca Pana Jezusa.

Małgorzata Pabis w artykule pt. „Święcenia na onkologii” przybliża wzruszającą uroczystość, podczas której bardzo ciężko chory na nowotwór Michał z rąk księdza biskupa Marka Solarczyka przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu. Dzień wcześniej kleryk Zgromadzenia Księży Orionistów złożył ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi.

Święta Rita, patronka od spraw beznadziejnych, jest blisko tych, którzy ją proszą o wstawiennictwo. Tylko w maju otrzymaliśmy dwa świadectwa, które mówią o tym, jak bardzo pomaga ta włoska święta. Zapraszamy do artykułu pt. „Święta Rita wciąż pomaga”, autorstwa Mieczysława Pabisa.

W związku z nieprawdziwymi i wprowadzającymi w błąd opinię publiczną artykułami w niektórych mediach, uderzających w autorytet Świętego Jana Pawła II Wielkiego oraz Jego współpracowników, w najnowszym numerze Tygodnika „Źródła”publikujemy oświadczenie Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Ojca Świętego.

Jesteśmy świadkami wielkiego sądu nad polskim Kościołem. Toczy się sąd pod nazwą „Pedofilia w Kościele”. Ks. inf. Ireneusz Skubiś zwraca uwagę, że prawie nikt, także spośród osób znaczących, nie mówi jasno i wyraźnie, iż pedofilskie wyroki za te przestępcze czyny to tylko 0,3 proc. wszystkich skazanych za pedofilię w Polsce.

Agnieszka Bialik w artykule pt. „Zofia Klepacka: Bóg, Honor i Ojczyzna!” przywołuje postać tej wspaniałej mistrzyni świata, trzykrotnej mistrzyni Europy, brązowej medalistki olimpijskiej w windsurfingu, mamy dwójki dzieci. W lutym br. oficjalnie na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych skrytykowała w nagraniu wideo prezydenta Warszawy i podpisaną przez niego deklarację LGBT. Stanowczo sprzeciwiła się seksualizacji małych dzieci w szkołach i przedszkolach. Spotkała ją za to fala nienawiści ze strony celebrytów, mediów głównego nurtu i groźby lewicy.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik