STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Już w najbliższą niedzielę,  28 października ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze między innymi o pielgrzymce dziękczynnej za pontyfikat Papieża – Polaka, o wielkim wyzwaniu jakim jest ojcostwo, a także relacja z krakowskich wydarzeń, jakie miały miejsce w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W numerze przygotowanym na ostatnią niedzielę miesiąca pragniemy zaproponować relacje z rzymskich i krakowskich obchodów 40. lecia wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Z obszerną relacją z pielgrzymki archidiecezji krakowskiej do grobu św. Jana Pawła II można zapoznać się na stronach 7-9 najnowszego numeru. Jej celem było dziękczynienie za pontyfikat Papieża- Polaka.

W Krakowie główne obchody pontyfikatu miały miejsce w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Później nastąpiło uroczyste odsłonięcie odrestaurowanego Okna Papieskiego. W późnych godzinach wieczornych na Rynku Głównym miał miejsce wzruszający koncert zatytułowany „Ojcze Święty, dziękujemy”.

43. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” przywołuje osobę admirała Józefa Unruga, dowódcy obrony Wybrzeża w 1939 roku. Józef Unrug – Polak z wyboru, który za ten wybór zapłacił cenę niewoli i powojennej tułaczki, powrócił po wielu latach do Ojczyzny. Zanim spoczął wraz z żoną obok swoich kolegów, obie trumny nawiedziły Hel.

Ojcostwo to wielkie wyzwanie. „Współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” – z naciskiem stwierdził Ojciec Święty Jan Paweł II. Słowa te zacytowali biskupi polscy w liście pasterskim zapowiadającym obchodzony 14 października XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

Niezwykle aktualny jest artykuł ks. Zbigniewa Kapłańskiego, w którym przybliża on rys teologiczny pośmiertnego losu człowieka. Początek listopada przywołuje niezwykle ważne prawdy, bo zaglądamy do nieba, wspominamy tych, którzy odeszli i nabieramy sił do codziennego starania o piękne życie.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik/Źródło

 

 

ZOBACZ TAKŻE