STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę 4 listopada ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze między innymi o tajemniczej wiecznej przyjaźni, o dzieciach zmarłych bez  Chrztu św.,  a także o „Bożym wojowniku” Tomaszu Adamku.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najnowszym numerze „Źródła” ks. Zbigniew Kapłański podprowadza czytelnika do odpowiedzi na eschatologiczne pytanie, co będzie z nami po odejściu z tego świata. Horacy (poeta grecki żyjący w I wieku przed Chrystusem) wypowiedział zdanie: „Nie wszystek umrę” (III Pieśń) – to znak powszechnej intuicji, przeczucia człowieka żyjącego poza Objawieniem, który jednak przewiduje życie w wieczności, wypowiada marzenia człowieka stworzonego dla wieczności.

44. numer TRK „Źródło” przywołuje problematykę osiągnięcia zbawienia przez dzieci zmarłe bez Chrztu św. W historii Kościoła dwa główne stanowiska zaciążyły na teologicznej interpretacji pośmiertnego losu nieochrzczonych dzieci. Są to jedynie opinie teologiczne, których nie należy utożsamiać z oficjalnym nauczaniem Magisterium Kościoła. Trudno jednak nie uznać ich przemożnego wpływu na kształtowanie wyobrażeń na temat życia wiecznego nieochrzczonych dzieci u całych pokoleń katolików.

Redakcja zaprasza na papieską wystawę otwartą od 16 października br. na Białych Morzach. Wystawa „Nasz Papież” dała możliwość pokazania na nowo zarówno przedmiotów osobistych Patrona zbiorów muzealnych, jak i darów, które Ojciec Święty otrzymywał w trakcie audiencji generalnych oraz 104 pielgrzymek po świecie.

Agnieszka Bialik w swoim artykule przywołuje postać jednego z najbardziej utytułowanych polskich bokserów – Tomasza Adamka. Przez lata dostarczał nam niezapomnianych emocji i wrażeń. Walczył dla siebie, ale też dla Polski. Po ostatniej porażce postanowił zakończyć karierę.

Na stronie 22. „Źródła” możemy zapoznać się z historią Pięciu Braci Męczenników. Zginęli podczas napadu rabunkowego, a po śmierci ich relikwie zostały skradzione z katedry gnieźnieńskiej przez czeskiego księcia Brzetysława.

Ks. Ireneusz Skubiś w artykule z cyklu „Drogowskazy” przywołuje słowa: „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie…”, które w ostatnich dniach swojego ziemskiego życia wypowiedział św. Jan Paweł II. Jakże byliśmy poruszeni tym niezwykłym zdaniem Papieża, odchodzącego do Domu Ojca. Bo św. Jan Paweł II był człowiekiem, który szukał Boga, ale szukał również człowieka.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury.

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE