STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WEBINAR „WIARA W AUSCHWITZ – DOŚWIADCZENIA OFIAR I DIALOG MIĘDZYRELIGIJNY”

Webinar „Wiara w Auschwitz – doświadczenia ofiar i dialog międzyreligijny”

W 77. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, 27 stycznia 2022 r. o 20:00, Międzynarodowa Rada Chrześcijan i Żydów (ICCJ) we współpracy z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zaprasza na webinar pt. „Wiara w Auschwitz – doświadczenia ofiar i dialog międzyreligijny”.

Webinar „Wiara w Auschwitz – doświadczenia ofiar i dialog międzyreligijny”

Jak przypominają organizatorzy spotkania wirtualnego, „Auschwitz” stanowi „jedno z kluczowych zagadnień dla osób poszukujących odpowiedzi na wyzwania egzystencjalne i etyczne”. – W tym warsztacie chcemy przyjrzeć się dwóm nowym obszarom badawczym dotyczącym wiary w Auschwitz w doświadczeniach i perspektywach żydowskich i chrześcijańskich – zapowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia i zapraszają do refleksji „nad znaczeniem świadectw wiary ofiar dla naszej orientacji egzystencjalnej i etycznej oraz dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego”.

Wśród prelegentów będzie rabin Sholom Friedmann, prezes brooklyńskiego Amud Aish Memorial Museum w Nowym Jorku – placówki, która gromadzi żydowskie świadectwa ortodoksyjne o Holokauście. Z kolei dr Joanna Barcik z Katedry Filozofii Religii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wnuczka ocalałego, opowie o odkrytych przez nią świadectwach polskich ocalonych chrześcijan.

Spotkanie poprowadzi ks. dr Manfred Deselaers z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Webinarium odbędzie się z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski/polski. Rejestracja dla uczestników otwarta! Więcej informacji tutaj.

Źródło: KAI
ZOBACZ TAKŻE