STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELKOPOSTNA DROGA KRZYŻOWA

Wielkopostna Droga Krzyżowa

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zaprasza na wielkopostną medytację Drogi Krzyżowej na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Wielkopostna Droga Krzyżowa

– Od wielu lat medytujemy stacje Chrystusowej Drogi Krzyżowej na terenie byłego Niemieckiego Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau. Chcemy w ten sposób uczcić ofiary i z Bożą pomocą szukać drogi pojednania i pokoju. Tak będzie i tym razem – mówią organizatorzy.

– Wszyscy rozumiemy, jak ważna jest modlitwa o pokój właśnie dziś. Modlitwa nie zastąpi działania. Ale kiedy nie wiemy, co robić lub brakuje nam sił, to się modlimy aby nie rezygnować. Kto się modli za innych, nosi ich w swoim sercu i przedstawia tę sytuację Panu Bogu. Tak nie ucieka się przed wyzwaniem, ale jest się gotowym iść tymi drogami miłości, które Bóg wskaże, i na których Chrystus nam towarzyszy. Zapraszamy wszystkich którzy chcą się modlić o pokój w Europie, szczególnie na Ukrainie. Zapraszamy także Ukraińców. Będzie dostępny tekst rozważań po ukraińsku, po rosyjsku i w wielu innych językach – dodają.

Wydarzenie rozpocznie się 9 kwietnia o 14.00 przy bramie byłego obozu w Brzezince. O 17.00 odbędzie się Msza św. w kościele w Brzezince. Z powodów organizacyjnych Centrum Dialogi i Modlitwy prosi o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w nabożeństwie (+48 33 843 1000, edukacja@cdim.pl).

ZOBACZ TAKŻE