STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WSZYSCY JESTEŚMY POWOŁANI DO ŚWIĘTOŚCI „POSZUKIWANY/POSZUKIWANA” – WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości „Poszukiwany/Poszukiwana” – wielkopostne rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej

Jakie jest Twoje powołanie i jak możesz je realizować na co dzień? To pytania, na które odpowiedzi szukać będziemy podczas wielkopostnych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej „Poszukiwany/Poszukiwana”. Poprowadzi je ks. Ryszard Gacek.Wielki Post to czas pracy nad samym sobą. To czas doskonalenia naszego indywidualnego powołania, dlatego właśnie wokół tego tematu koncentrują się tegoroczne rekolekcje. Nie będą to jednak nauki, a rozmowy z przedstawicielami poszczególnych rodzajów życiowych dróg. Rodzina, kapłaństwo, życie konsekrowane i samotność – osoby, które realizują na co dzień te powołania, opowiedzą, jak wyglądały ich wybory i jak każdego dnia nad nimi pracują. Niezależnie od wybranej ścieżki wszystkich łączy przecież wspólny cel – świętość, która jest powołaniem każdego z nas.

W tym wielkopostnym czasie przewodnikiem będzie ks. Ryszard Gacek, diecezjalny moderator Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej i duszpasterz Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. To właśnie tam powstały tegoroczne rekolekcje „Poszukiwany/Poszukiwana”, które swoją premierę będą mieć w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 20.00. Rozmowy śledzić można będzie na kanale You Tube Archidiecezji Krakowskiej, natomiast ich pełna treść dostępna będzie jako podcast na diecezjalnym kanale Spotify.

Podobnie, jak w Adwencie, ze strony www.diecezja.pl można pobrać materiały dodatkowe. Tym razem pomocą w czasie rekolekcji jest wielkopostny habit tracker, który ułatwi wprowadzanie dobrych nawyków i rozwijanie swojego indywidualnego powołania. Jest w nim również przygotowanie miejsce, w którym zapisać można własne postanowienia oraz rozplanować czas Wielkiego Postu, wykorzystując checklistę. Wielkopostny habit tracker pobrać można w formie pdf do druku.

Niech czas przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będzie okazją do odkrywania i głębszego przeżywania własnego powołania.

Wszystkie odcinki rekolekcji dostępne będą tutaj.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE