STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “ZANURZENI” – REJONOWE SPOTKANIE MŁODYCH W WADOWICACH

“Zanurzeni” – Rejonowe Spotkanie Młodych w Wadowicach

- Chcemy zanurzyć się w Panu Bogu przez wspólną modlitwę, zabawę, wspólne spędzenie czasu, aby pokazać młodym, że takich, którzy – jak my – chcą zanurzyć się w Chrystusie jest więcej i że nie jesteśmy w Kościele sami - mówi ks. Adam Kurdas, jeden z organizatorów Rejonowego Spotkania Młodych, które odbędzie się w sobotę 16 listopada w Wadowicach. 

“Zanurzeni” – Rejonowe Spotkanie Młodych w Wadowicach

To pierwsze z cyklu Rejonowych Spotkań Młodych, które odbędą się w Archidiecezji  Krakowskiej w najbliższych miesiącach. Są one wspólną inicjatywą Duszpasterstwa Młodzieży, Rady Młodzieży oraz Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy. – Rejonowe Spotkania Młodzieży to przede wszystkim przestrzeń spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. To możliwość rozmowy z duchownymi, ale również czas świadectwa – świadectwa dla młodzieży, które pokaże, że Kościół jest żywy i otwarty, ale także świadectwa młodzieży, która szuka w nim swojego miejsca – podkreśla Anna Maczałaba, członek Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Dodaje również, że pomysł zrodził się z chęci integracji dekanatów i parafii, a przede wszystkim z potrzeby pokazania młodym ludziom siły wspólnoty Kościoła, w sposób szczególny Kościoła lokalnego, który jest na wyciągnięcie ręki.

Każde ze spotkań będzie oddawać specyfikę rejonu, który będzie jego gospodarzem, a wspólnym elementem wszystkich wydarzeń będzie czas na modlitwę, formację i integrację uczestników. – Każdy z rejonów jest inny, tak jak my jesteśmy inni i właśnie ta różnorodność jest siłą naszej wspólnoty, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Anna Maczałaba. 

Hasło wadowickiego spotkania “Zanurzeni” wskazuje na temat towarzyszący wydarzeniu – sakrament chrztu. – Znajdujemy się w mieście Karola Wojtyły. To przez wiarę rodziców wadowicka chrzcielnica zrodziła dla Kościoła św. Jana Pawła, dlatego my też chcemy stanąć przy tej chrzcielnicy, żeby na nowo odkryć swój chrzest, swoje zanurzenie w Bogu i wreszcie, aby odkryć swoje powołanie do świętości – tłumaczy ks. Mariusz Olszowski, dekanalny duszpasterz młodzieży dekanatu Wadowice – Południe. 

Na uczestników spotkania czeka bogaty plan. W Domu Katolickim młodzi będą mogli poznać Radę Młodzieży i plan działań Duszpasterstwa Młodzieży na cały rok duszpasterski. Będą też mieli okazję wysłuchać konferencji – świadectwa. Centralnym punktem wydarzenia będzie nabożeństwo przy chrzcielnicy, przy której prawie 100. lat temu św. Jan Paweł II został włączony do wspólnoty Kościoła oraz wspólna Eucharystia. 

Pierwsze Rejonowe Spotkanie Młodych zakończy czas zabawy i integracji. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w międzydekanalnym quizie wiedzy o papieżu Polaku, przygotowanym przez liderów młodzieży. Jak podkreślają organizatorzy, młodzież, która przyjedzie do Wadowic, może liczyć na czas duchowego ubogacania się i doświadczenia wspólnoty, w czasie którego nie zabraknie niespodzianek. 

– To dobra okazja do spędzenia fajnie soboty ze znajomymi, ale też ludźmi, których, może dopiero właśnie tu, w Wadowicach, poznamy. Przede wszystkim jednak to spotkanie z wyjątkowym gościem – z Jezusem – podkreśla Marcelina Szymańska, liderka młodzieży dekanatu Kalwaria Zebrzydowska, zapraszając do udziału wszystkich, którzy pragną doświadczyć radosnej wspólnoty młodego Kościoła. 

Rejonowe Spotkania Młodych to inicjatywa młodzieży, która poprzez tę wyjątkową sztafetę modlitwy pragnie rozpocząć duchowe przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.  Spotkanie w Wadowicach rozpoczyna cykl wydarzeń, które od listopada br. do maja 2020 r. każdego miesiąca odbywać będą się w jednym z rejonów Archidiecezji Krakowskiej. Organizatorami Rejonowych Spotkań Młodych jest Duszpasterstwo Młodzieży, Rada Młodzieży oraz Dekanalni Liderzy i Duszpasterze Młodzieży. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. 

Karolina Zając | Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej 
ZOBACZ TAKŻE