STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAPROSZENIE METROPOLITY NA XXVII PIELGRZYMKĘ RODZIN DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Zaproszenie Metropolity na XXVII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zapraszają rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa Oblubieniec jest z wami zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Przy wejściu na Dróżki Kalwaryjskie, będzie można nabyć książeczki z rozważaniami tegorocznej Drogi Krzyżowej oraz woreczki z ziarnem, które po Mszy św. zostanie pobłogosławione przez Księdza Arcybiskupa.

Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii, mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska