STRONA GŁÓWNA / DZIEWICE KONSEKROWANE

DZIEWICE KONSEKROWANE

STAN DZIEWIC (ORDO VIRGINUM)

Radością i nadzieją napawa fakt, że znów rozkwita dziś starożytny stan dziewic Bogu poświęconych, którego istnienie w chrześcijańskich wspólnotach jest poświadczone od czasów apostolskich. Dziewice konsekrowane przez Biskupa łączą się szczególną więzią z Kościołem lokalnym, któremu służą z poświęceniem, chociaż pozostają w świecie. Żyjąc osobno lub wespół z innymi, są szczególnym eschatologicznym wizerunkiem niebiańskiej Oblubienicy i przyszłego życia, w którym Kościół zazna wreszcie pełni miłości do Chrystusa- Oblubieńca – pisze św. Jan Paweł II w adhortacji „Vita consecrata” (nr 7).

Ta droga powołania należy do indywidualnych form życia konsekrowanego. Dziewice, które ją podejmują, składają jeden ślub, ślub czystości. Wyrażają w nim swoje całkowite oddanie się Bogu i gotowość służenia Mu pozostając w świecie, w swoim miejscu zamieszkania i spełnianej pracy zawodowej. Prowadzone przez kierowników duchowych indywidualnie realizują swoje powołanie, by być oblubienicą Chrystusa i w zjednoczeniu z Nim spełniać swoje obowiązki wobec Boga i ludzi. Przygotowanie do konsekracji i swoją dalszą formację przeżywają w swojej diecezji.

WIĘCEJ INFORMACJI O TEJ DRODZE POWOŁANIA

www.ifzk.episkopat.pl
www.konsekrowane.org

KONTAKT W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ:

Opiekun duchowy: ks. dr Stanisław Szczepaniec
atszczes@gmail.com