STRONA GŁÓWNA / KONKURS „BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI 2020”

KONKURS „BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI 2020”

Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu „Błogosławieni Miłosierni 2020” adresowanego do podmiotów, których działalność związana jest z niesieniem pomocy osobom potrzebującym z obszaru archidiecezji.

Nagrody o łącznej puli 100.000 zł, których sponsorem jest  Fundacja Forum Ekonomiczne, będą przyznawane w trzech kategoriach:

  • Młodzieżowe Koło Charytatywne,
  • Parafialny Zespół Charytatywny
  • Organizacja kościelna działająca na terenie Archidiecezji Krakowskiej na rzecz pomocy potrzebującym

Konkurs „Błogosławieni Miłosierni 2020” ma na celu promocję działalności charytatywnej oraz działań pomocowych podejmowanych na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. W naszej diecezji istnieje bardzo wiele instytucji oraz grup i społeczności, które każdego dnia wykonują tytaniczną pracę dla bliźniego. Działalność wielu z nich jest wprost nieoceniona i charakteryzuje je duża efektywność, zaangażowanie wolontariatu oraz innowacyjność w tworzeniu projektów. Delikatna materia działania, wynikająca z potrzeby wrażliwości i poszanowania prywatności beneficjentów powoduje, że punkty pomocowe bardzo często działają w ukryciu i nie afiszują się ze swymi projektami. Tym bardziej Archidiecezja Krakowska pragnie wyróżnić i nagrodzić zaangażowanie i ciężką pracę zwłaszcza Kół i Zespołów Charytatywnych wspierających swymi działaniami parafie wchodzące w skład Archidiecezji.

Zwycięzców wyłoni jury w pięcioosobowym składzie powołane przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uroczyste wręczenie Nagród odbędzie się na Gali „Błogosławieni Miłosierni 2020”, która odbędzie się 14 listopada 2020 r. w Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6 listopada 2020 br. w formie papierowej (w kopercie z dopiskiem „Konkurs” adresowanej na: Kuria Metropolitalna w Krakowie, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków) oraz elektronicznej: konkurs@diecezja.pl. Poniżej publikujemy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy, a także klauzule informacyjne.

ZOBACZ TAKŻE
Pliki do pobrania:
ZOBACZ TAKŻE