STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 45. ROCZNICA WYBORU KARD. KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża

TYP WYDARZENIA: #HabemusPapam45,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-10-2023 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 16-10-2023 GODZINA: 21:00
OPIS WYDARZENIA:

16 października minie dokładnie 45 lat odkąd metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła został papieżem. Archidiecezja Krakowska przygotowała szereg wydarzeń, aby upamiętnić moment, który zmienił historię Krakowa, Polski i świata.

Wydarzenia związane z diecezjalnymi obchodami, wzbogacone zostaną o te, które w ramach XXIII Dnia Papieskiego przygotowała młodzież z krakowskiego oddziału Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Diecezjalne obchody rozpoczną się 14 października o 17.00 belgijką ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na Rynku Głównym oraz spektaklem o 19.00 „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu studentów w sali teatralnej parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie – Os. Podwawelskim.

W niedzielę, 15 października ,uroczystej Mszy św. o godz. 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowanej przez TVP przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz.

W poniedziałek, 16 października, będzie można zwiedzić miejsca związane z papieżem: budynki seminarium i Franciszkańskiej 3. O godz. 12.00 będzie też okazja do wspólnej modlitwy na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie, a o 10.00 kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Obchody zakończy wieczorne spotkanie pod Oknem Papieskim o godz. 20.00, które rozpocznie się od animacji dla młodych i tańców lednickich. Od godz. 20.30 będziemy trwali w modlitwie różańcowej.

Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.