Nowy prowadzący podcastu „Dobra Nowina”
Ks. Jakub Łabuz zastąpi ks. Mieszka Ćwiertnię w roli prowadzącego podcastu „Dobra Nowina”. Od nowego roku liturgicznego będzie współtworzył format razem z ks. Arturem Czepielem.
Ks. Jakub Łabuz zastąpi ks. Mieszka Ćwiertnię w roli prowadzącego podcastu „Dobra Nowina”. Od nowego roku liturgicznego będzie współtworzył format razem z ks. Arturem Czepielem.
W niedzielę – 24 listopada – w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach uroczyście wspominano 8. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, która miała miejsce w tym miejscu 19 listopada 2016 r., na zakończenie Roku Miłosierdzia. Mszy św. sprawowanej w samo południe, przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
- Przeżywana przez nas uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, musi być dniem radości. Radości, że nas wybrał, że powołał, że chce byśmy o Nim świadczyli. Radości wynikającej także z tego, że nasze słowo, nasz przykład życia może dać innym nadzieję - mówił abp Marek Jędraszewski do zebranych w katedrze na Wawelu. Podczas Mszy św., która była kulminacyjnym punktem Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej, przyrzeczenie złożyło czterech nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
- Chrystus jest nad wszystkim, jest Alfą i Omegą. Jest Tym, do którego należą dzieje świata i ludzkości. Wciąż pojawiają się nowe pokolenia ludzi, którzy z Chrystusem wiążą swój los. Którzy w Nim pokładają swoją nadzieję na życie wieczne, w swoim postępowaniu głoszą prawdę Ewangelii – mówił abp Marek Jędraszewski w parafii Matki Bożej Bolesnej w Podczerwonem w dniu poświęcenia figury św. o. Pio.
„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze. Ten odcinek jest ostatnim, w którym usłyszeć można rozważanie ks. Mieszka.
- Jeśli choć jedna osoba wyjedzie stąd z większą nadzieją, z większą świadomością, że Panu Bogu na niej zależy, to już będzie sukces całego wydarzenia – mówił duszpasterz młodzieży, ks. Marcin Filar przed rozpoczęciem kolejnej edycji SMAK-u, Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Diecezjalne obchody dnia młodzieży potrwają do niedzieli.
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zaprasza na coroczną akcję charytatywną „Ciacho za Ciacho", która odbędzie się 15 grudnia 2024 r. w klasztorze ojców dominikanów w Krakowie.
– Młody człowiek, który w obecności biskupa i wspólnoty Kościoła mówi „gotów”, powinien potwierdzić swoje zobowiązanie konkretnymi czynami. Nie ma czasu na czynienie pozorów. To pora na mocne czyny, a nie tanie gesty – wskazuje ks. Michał Tucznio, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
- Nie możemy żyć w pełni jako ludzie bez związania z Bogiem. Nie możemy być prawdziwie wolni, nie będąc „homo religiosus”, nie będąc ludźmi religijnymi. Trzeba na nowo, ciągle na nowo te więzy z Panem Bogiem odnajdywać - mówił abp Marek Jędraszewski w czasie XVI Rekolekcji Góralskich.
Ap 14, 1-3. 4b-5
Ps 24 (23), 1b-2. 3-4b. 5-6
Łk 21, 1-4