STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 12. OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA ZIMOWA

12. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa

Jeśli jesteś miłośnikiem zimowych sportów i lubisz aktywność na świeżym powietrzu, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Spartakiada Zimowa to największe tego typu, całkowicie darmowe zawody sportowe w Polsce. Od dwunastu lat wydarzenie przyciąga setki miłośników białego szaleństwa z kraju i nie tylko. W tym roku spotykamy się 5 marca na stoku Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Organizatorem Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, we współpracy ze stokiem, na którym odbywają się zawody. Wydarzenie objął honorowym patronatem arcybiskup Marek Jędraszewski.
Celem wydarzenia jest promocja aktywnego trybu życia, stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwości sprawdzenia swoich sił w profesjonalnych warunkach zawodów, zupełnie za darmo. Ważna jest również sportowa rywalizacja w duchu zasad fair-play. W tym roku uczestnicy mogą wystartować w konkurencjach slalom gigant narciarstwo i slalom gigant snowboard – obie zostaną przeprowadzone z podziałem na płeć i wiek, z ograniczeniem wiekowym 8-30 lat. Ponadto zapraszamy do udziału w zjeździe na „byle czym”. W tej wyjątkowej konkurencji zawodnicy sami przygotowują pojazd, na którym zjadą. Ocenie podlega kreatywność wykonania pojazdu oraz nawiązanie do tegorocznego hasła. W tej konkurencji nie ma ograniczeń wiekowych. Ponadto przewidziano dodatkową konkurencję – slalom gigant dla osób duchownych, również bez ograniczeń wiekowych. Spartakiada Zimowa to też czas dla rodzin – zapraszamy do rywalizacji na śniegu w rodzinnych zespołach. Z zawodów nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Na zwycięzców czekają medale, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

– Naszym zawodom co roku towarzyszy przesłanie – tym razem przygotowując się do Spartakiady, rozważamy wezwanie bł. Jana Machy – „Myśl o niebie…”. Jest to dla nas wskazówka, aby zawsze mieć przed sobą cel i konsekwentnie dążyć do zrealizowania go. Aby w chwilach zwycięstw i słabości zawsze mieć przed sobą cel do którego dążymy. Nadrzędnym celem każdego chrześcijanina jest właśnie niebo – mówią organizatorzy.

Zapraszamy na stronę internetową www.spartakiadazimowa.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej, zapoznać się z regulaminem i planem wydarzenia, obejrzeć galerie fotografii z poprzednich edycji i zapisać się na tegoroczne zawody.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE