STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CENTRALNEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA

Abp Marek Jędraszewski zaprasza do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała

– Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego błogosławieństwo – napisał abp Marek Jędraszewski w Zaproszeniu do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała.

Kraków, dnia 5 czerwca 2020 r.

Zaproszenie do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała

Drodzy Bracia i Siostry,

pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się dnia 11 czerwca br. zgodnie z wielowiekową tradycją naszego Miasta.

Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego błogosławieństwo.

Procesja rozpocznie się o godz. 900 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską, po czym Drogą Królewską przejdzie na Rynek Główny. Zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej, będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się w intencjach szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

W tym roku tematyka ołtarzy nawiązywać będzie do hasła roku duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. W roku jubileuszu stulecia urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego nie zabraknie również refleksji nad jego nauczaniem.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza święta, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na Wzgórzu Wawelskim.

Serdecznie proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież. W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.

Z serca wszystkim błogosławię

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

ZOBACZ TAKŻE