STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W BIAŁYM KOŚCIELE I W ZIELONKACH

Bal Wszystkich Świętych w Białym Kościele i w Zielonkach

Uroczystość Wszystkich Świętych to dla wielu parafii naszej diecezji okazja, aby choć na chwilę "sprowadzić na ziemię" zastępy świętych i błogosławionych. W niedzielne popołudnie z takiej możliwości skorzystała parafia św. Mikołaja w Białym Kościele oraz pracujące tam Misjonarki Klaretynki, a także parafia Narodzenia NMP w Zielonkach.

Bal Wszystkich Świętych w Białym Kościele i w Zielonkach

O godzinie 15.00 uczestnicy Balu Wszystkich Świętych zgromadzili się w kościele na modlitwie różańcowej, po czym w radosnym orszaku, ze śpiewem na ustach udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie na małych świętych czekały zabawy, tańce i poczęstunek. Każdy miał okazję zaprezentować przygotowany przez siebie strój oraz opowiedzieć o swoim ulubionym świętym. Nie mogło zabraknąć radosnych śpiewów i tańców przy akompaniamencie miejscowego DJ’a.

Pod koniec balu, wszystkich uczestników odwiedził św. Mikołaj, który przypomniał o napisaniu listów i przygotowaniu na jego wizytę w grudniu.  To radosne popołudnie miało przypomnieć najmłodszym mieszkańcom Białego Kościoła oraz ich rodzicom o odpowiedzi na Boże wezwanie “Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty”, jak podkreśliła s. Joanna Jabłońska główna organizatorka spotkania.

Wśród uczestników Balu Wszystkich Świętych nie mogło zabraknąć Maryi i Józefa, aniołów stróżów oraz najbardziej znanych krakowskich świętych – Faustyny, papieża Jana Pawła II, księcia Kazimierza oraz Królowej Jadwigi.  W organizację tego przedsięwzięcia, oprócz Sióstr Klaretynek, zaangażowali się przedstawiciele młodzieży, rodzice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele.

Również w parafii Narodzenia NMP w Zielonkach, najmłodsi parafianie po raz drugi odpowiedzieli na zaproszenia proboszcza, ks. Tadeusza Kozaka, i przybyli w przebraniach ulubionych świętych, postaci biblijnych i aniołów do kościoła na niedzielną Mszę św. Po Eucharystii odbył się Orszak Świętych, który śpiewając piosenki o świętych, przeszedł w procesji wokół kościoła.

Tekst i zdjęcia: s. Ewelina Pietrzyk, FB parafii Narodzenia NMP w Zielonkach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE